17 maja 2009

Picture Collage Maker Free - zbuduj kolaż ze swoich zdjęć

Większość użytkowników aparatów fotograficznych na pewno posiada bogate kolekcje zdjęć, którymi chciałoby pochwalić się przed znajomymi lub opublikować w internecie -w swoim blogu, czy chociażby w Naszej-klasie. Przeważnie udostępniają je tradycyjnie - pojedynczo, po niewielkim retuszu. Prościej i wygodniej jest jednak stworzyć z nich kolaż, czyli kompozycję kilku zdjęć w jednym.

Picture Collage Maker Free służy do szybkiego budowania kolaży ze zdjęć lub innych obrazków. W swojej kolekcji posiada 48 wzorów (wersja free) i szablonów podzielonych na różne kategorie, takie jak: ramki, kalendarze, maski, klipy i tła. Wersja darmowa jest nieco okrojona z tych efektów i nie pozwala na bardziej szczegółową edycję zdjęć, ale przez to jest właśnie prosta w użyciu. A obsługujemy ją za pomocą wygodnego kreatora. Już w trzech krokach możemy skomponować własny kolaż.
Tuż po uruchomieniu, do wyboru mamy dwie metody: za pomocą szablonu - ramki z gadżetami, napisami, kalendarze itp. lub siatki - regularnego rozłożenia kilku miniatur zdjęć obok siebie w równych odstępach.

Po wyborze odpowiedniej metody uruchomiony zostaje kreator, gdzie przyciskami Add Photos lub Add Folder wybieramy odpowiednio: pojedyncze zdjęcia lub całe foldery zdjęć.

Klikamy Dalej (Next) i przechodzimy do drugiego kroku, wybierając odpowiedni wzór. W przypadku Szablonu do wyboru mamy kilkadziesiąt wzorów i układów...

Pod przyciskiem Collage Panel Setting kryją się dodatkowe opcje, gdzie zmienić można orientację kolażu: Krajobraz lub Portret oraz rozmiar tła na którym zostaną ułożone.

W przypadku Siatki wybór jest tylko jeden, w którym ustawić można ilość miniatur w pionie i poziomie, odstępy pomiędzy nimi, rozmiar miniatur itp.


Pozostaje nam już tylko ocenić wygląd. Jeśli nam się nie podoba układ zdjęć, można go jeszcze zmienić przyciskiem Shuffle, albo wrócić (Back) do drugiego kroku i wybrać inny szablon. Jeśli wszystko jest w porządku, zapisujemy kompozycję przyciskiem Zapisz jako obraz (Save As Picture) i możemy przejść do tworzenia następnego...

Strona domowa
Licencja: bezpłatny (freeware)
System: Windows 2000/XP/Vista-32bit
Pobierz: PictureCollageMakerFree.exe

7 komentarzy:

 1. Dawno już szukałam takiego programu, rewelacja, dzięki

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też zaraz sprawdzę do czego to się nadaje...

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uważam, że jest OK. Szkoda tylko, że nie można ustawić zdjęcia jako tła...

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna porada i świetny program, właśnie takiego szukałam, dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo się cieszę, że Ci mogłem pomóc.
  Szkoda tylko, że tak mało jest takich komentarzy... a to jedyna motywacja, aby pisać dalej! Również dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli mowa o motywacji do blogowania nie myślałeś o reklamach np. AdSense?

  OdpowiedzUsuń
 7. Reklamy?... Nie! na razie nie. Blog straci cały urok. Bloguję przede wszystkim dla przyjemności, nie dla zysku, a komentarze zadowolonego użytkownika to najlepsza zapłata :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails