14 maja 2009

My Drive Icon - dostosuj ikony dysków

Ikony folderów można łatwo zmienić wybierając opcję Właściwości->Dostosowywanie->Zmień ikonę... Jeśli jednak spróbujesz postąpić tak samo z ikonami dysków szybko zorientujesz się, że takiej opcji. nie ma. Można je co prawda zmienić edytując odpowiedni klucz w rejestrze, ale jest to kłopotliwe, zbyt ryzykowne i raczej przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników. Wygodniej będzie użyć odpowiedniego programu...

My Drive Icon to bardzo mały programik, który służy wyłącznie do szybkiej i bezpiecznej zmiany wyglądu ikon napędów widocznych w oknie Mój komputer.
Obsługa programu jest wyjątkowo prosta. Po uruchomieniu wybierz napęd, którego ikonę chcesz zmienić, opcjonalnie wprowadź jego nazwę, a następnie wskaż własną ikonę. Potwierdź wybór przyciskiem Apply Changes. Teraz wystarczy odświeżyć okno klawiszem F5 ...i gotowe. Możesz cieszyć się własnymi ikonami dysków.
Jeśli zechcesz przywrócić oryginalną ikonę dysku postępujesz w odwrotny sposób. Wybierasz odpowiedni napęd ze zmienioną ikoną i wciskasz przycisk Restore Defaults i wciskasz F5.

Aplikacja jest typu portable i nie trzeba jej instalować, wystarczy uruchomić.

Strona domowa
Licencja: darmowy (freeware)
System: Windows /2000/XP/Vista
Pobierz: Mydriveicon_1.0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails