1 kwietnia 2009

7-Zip Theme Manager - zmień wygląd kompresora 7-Zip

Nie muszę nikogo przekonywać o zaletach najbardziej popularnego i darmowego kompresora 7-Zip. Obsługuje 29 znanych formatów, w tym Zip, Rar, Lzh, Lha, Iso i wiele, wiele innych. Jednak jego największą zaletą jest najwyższy stopień kompresji we własnym formacie 7z (generuje najmniejsze rozmiarem archiwa) oraz szybkość pakowania i rozpakowywania archiwów. Również w innych formatach stopniem kompresji przewyższa inne tego typu programy. Jego minusem dla niektórych użytkowników jest to, że ma symboliczne, wręcz prymitywne ikony paska narzędziowego, co wielu zniechęca do jego instalowania. Ale od teraz będzie i ładny, i szybki...

7-Zip Theme Manager to świetne narzędzie likwidujące wspomnianą wadę i pozwalające zmienić wygląd ikonek paska narzędziowego oraz wygląd skompresowanego archiwum: 7z, rar, zip itp. Zawiera 60 skórek paska narzędziowego (toolbar) np. Vista Aero, Vista Inspirate, zAero Glass oraz 15 skórek pozwalających w Eksploratorze zmienić wygląd ikonek zarchiwizowanych plików (ang. filetype), np. Greg's Icons, Vista Glass, VistaICO Aero, a ilość ich ciągle się powiększa.

Program posiada możliwość automatycznej aktualizacji programu głównego oraz skórek (themes).

Obsługa menadżera jest bardzo prosta. Zaraz po uruchomieniu przeskanuje system na obecność kompresora 7-Zip. Gdy go nie znajdzie, jeśli na przykład posiadasz wersję portable "ręcznie" wskaż jego główny folder.
Zaraz po uruchomieniu 7zTM, gdy zmieniasz ikony paska narzędziowego pozostaw zaznaczoną opcję Toolbar Themes. W lewym oknie wybierz odpowiednią skórkę i wciśnij przycisk Activate theme.
Aby zmienić ikonki zarchiwizowanych plików postępuj podobnie jak powyżej, z tą różnicą, że zaznaczasz w lewym, górnym rogu okna opcję Filetype themes.

UWAGA. 7zTM działa na zasadzie edytora zasobów ResHacker, czyli podmienia bitmapy (ikonki) paska narzędziowego w pliku 7zFM.exe oraz ikonki "filetype" w bibliotece 7z.dll. Należy więc przed jego użyciem zamknąć archiwizer 7-Zip.

Narzędzie nie wymaga instalacji, to wersja przenośna.

Strona główna
System: Windows XP/Vista/7 (32-64 bit)
Wymagania: 7-Zip 4.65 lub 7-zip 9.20
Pobierz: 7zThemeManager_2.0.7z

7 komentarzy:

 1. Absolutna rewelacja!! Odinstalowałem nawet podobnego ZipGeniusa dla tego archiwizera...
  Polecam

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepszy paker, a teraz po tych skórkach także piękny...

  OdpowiedzUsuń
 3. taa tylko jak zrobić aby był sam on bez menu start,zadan i żeby nie blokował miejsca przeglądarce

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie rozumiem. Co ma być bez menu Start i co blokuje przeglądarkę? Przecież nie 7-Zip Theme Manager!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie da się pobrać :( szkoda

  OdpowiedzUsuń
 6. Już można...
  Wyszła nowa wersja 2.0 i zmienił się link. Wystarczyło wejść na stronę producenta.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepraszam, poszłam na skróty-dziękuję.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails