4 kwietnia 2009

Best Crypto - zaszyfruj swoje prywatne dane

Każdy z nas przechowuje jakieś poufne dane w komputerze, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Mogą to być różne dokumenty, prywatne zdjęcia, pliki wideo i inne dane elektroniczne. Najprościej i najwygodniej będzie zabezpieczyć je szyfrując silnym hasłem.

Best Crypto to prosty a zarazem bardzo skuteczny program służący do szyfrowania i odszyfrowywania poufnych danych. Ma prosty interfejs graficzny, ale za to niezły silnik kryptograficzny z możliwością szyfrowania 256 bitowym kluczem i algorytmem haszującym MD5. Nie wymaga instalacji i nic nie zapisuje w rejestrze.
Wystarczy skopiować do dowolnego miejsca na dysku lokalnym, zewnętrznym, pen drive czy karty pamięci flash plik crypto_win32.exe, uruchomić go a następnie wskazać plik(i) do zaszyfrowania. I nikt nie otworzy ich bez znajomości hasła, bowiem hasło nie jest nigdzie zapisywane, a jego weryfikacja odbywa się przez sprawdzanie cyfrowych znaków. Po zaszyfrowaniu pliku jego rozszerzenie zmienione zostaje na (.enc).

Dla odszyfrowania pliku(ów) postępujemy podobnie. Należy wskazać zaszyfrowany(e) plik(i) i podać hasło. Zatem proszę nie zapomnieć swojego hasła!

Podobne programy: [Hide Folders], [PixelCryptor] i [EncryptOnClick]

Strona główna: SmartphoneWare
system: Windows 98/Me/2000/XP/Vista
Licencja: darmowy (freeware)
Pobierz: Crypto_win32_v1.0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails