10 lutego 2009

Hide Folders - ukryj i zabezpiecz hasłem foldery

Windows XP Pro zawiera funkcje zabezpieczeń i ochrony otwarcia folderów przez niepowołane osoby. Jednak funkcja ta ma dużo niedociągnięć i nie obsługuje wersji Windows Home, systemu plików FAT32 oraz nie działa w sieci bowiem administrator ma możliwość przeglądania zablokowanych przez użytkownika folderów.

Hide Folders to świetna alternatywa właśnie dla takich przypadków. Jest przeznaczony raczej dla domowych zastosowań i pozwala w prosty i wygodny sposób ukryć dowolną ilość folderów z poufnymi danymi a następnie zabezpieczyć je jednym, najlepiej silnym hasłem. Nikt nie będzie mógł ich otworzyć bowiem będą ukryte i niewidoczne. Aby je zobaczyć i otworzyć trzeba najpierw uruchomić zabezpieczony hasłem program Hide Folders. Nawet po jego skasowaniu nie będzie można podglądnąć ukrytych folderów. Nie uda się to nawet z trybu awaryjnego systemu Windows.

Program nie jest typu portable więc trzeba go zainstalować, ale istnieje możliwość późniejszego skopiowania lub przeniesienia folderu HFolders z całą jego zawartością (domyślnie znajduje się w C:\Program Files\HFolders ) do dowolnej lokalizacji np: dysku USB czy pendrive i uruchomienie go stamtąd. Aby jednak odinstalować program, folder HFolders musi wrócić do poprzedniej lokalizacji.

Jak ukryć foldery?

1. Kliknij przycisk Add Folder [1] i z okna wyboru dołącz do listy wszystkie foldery, które chcesz ukryć. W każdej chwili możesz usunąć z niej dowolny folder zaznaczając go a następnie klikając na Remove.


2. Teraz kliknij ikonkę Hide [2] ukrywając w ten sposób wszystkie foldery znajdujące się na liście. Zwróć przy tym uwagę czy wszystkie przeznaczone do ukrycia zostały zaznaczone [2a]...


3. Na koniec, po kliknięciu przycisku Password [3] zabezpiecz dostęp do programu hasłem, uniemożliwiając niepowołanym użytkownikom jego uruchomienie i tym samym odkrycie schowanych folderów.

Jeśli zechcesz otworzyć jakiś ukryty folder uruchom program Hide Folders wpisz swoje hasło dostępu i wciśnij ikonę Unhide. Po zakończeniu pracy z ukrytymi folderami znowu kliknij ikonkę Hide i wyjdź z programu. Zamykając program nie musisz każdorazowo hasła zmieniać, chociaż możesz to zrobić po uruchomieniu programu.

Aplikacja obsługuje system plików FAT, FAT32 oraz NTFS.

Poczytaj też o innym, podobnym programie PixelCryptor

Strona domowa
Licencja: bezpłatny (GPU)
System: Windows XP/2003/Vista
Pobierz: HideFolders.2.2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails