23 lutego 2009

DiskDigger - odzyskaj przypadkowo skasowane dane

Bardzo często zdarza się nam przypadkowo usunąć potrzebne jeszcze pliki do kosza. Po opróżnieniu kosza system nie widzi już tych plików. Poszukujemy wtedy jakiegoś programu umożliwiającego odzyskanie tych danych.

DiskDigger to bardzo prosty program służący do odzyskania skasowanych danych takich jak dokumenty, zdjęcia, filmy, pliki muzyczne i tym podobne pliki. Doskonale sprawdza się w odzyskiwaniu usuniętych zdjęć z kart pamięci aparatów fotograficznych, flash dysków i tym podobnych mediów w tym również z twardych dysków.
Jest przy tym całkowicie niezależny od używanego w tych mediach systemu plików. Potrafi odzyskać nawet częściowo uszkodzone i nadpisane już niektóre pliki, na przykład zdjęcia w kartach pamięci.

Program jest w wersji portable więc nie trzeba go instalować. Wystarczy uruchomić a natychmiast wykryje wszystkie dostępne w komputerze media. Po wybraniu odpowiedniego dysku rozpocznie się jego skanowanie. Podczas skanowania nie zapisuje nic na dysku tylko w pamięci i dopiero użytkownik decyduje, które odzyskane pliki ma zapisać na dysk. Odzyskane pliki segregowane są według rozpoznanego typu do odpowiednich kart (zakładek) Zdjęcia, Dokumenty i Muzyka/Wideo itp, gdzie przed zapisem można podglądnąć większość plików.

Do jego wad zaliczyć należy wykrywanie także nieskasowanych zdjęć, dokumentów itp, co utrudnia identyfikację tych usuniętych oraz znacznie wydłuża czas skanowania.

Aplikacja jest jeszcze w wersji rozwojowej i autor nadal nad nią pracuje usprawniając i dodając nowe funkcje. Warto zatem sprawdzać dostępność aktualizacji.

Strona domowa
Licencja: darmowy (free)
System: Windows
Pobierz: DiskDigger0.8.3.zip

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails