26 lutego 2009

Quicksys RegDefrag - zdefragmentuj rejestr systemowy

Podczas pracy w Windows a dokładniej w rejestrze systemowym bardzo często zapisywane i usuwane są różnorodne dane i informacje do których na bieżąco odwołuje się system. I jest to normalny objaw pracy. Z biegiem czasu jednak rozmiar rejestru powiększa się a dane w nim ulegają rozproszeniu czyli fragmentacji. Powstają w nim także puste i niepotrzebne miejsca po usuwanych informacjach. Rejestr taki należy co jakiś czas uporządkować i oczyścić z tych wad co ogólnie poprawia wydajność systemu oraz przyśpiesza dostęp do rejestru a tym samym szybsze uruchamianie Windows.

Quicksys RegDefrag defragmentuje tylko sam rejestr usuwając w nim wszystkie niepotrzebne puste miejsca. Spaja cały rejestr oraz ścieśnia, zmniejszając jego rozmiar. Nie usuwa jednak żadnych zawartych w nim danych. Dlatego najlepiej przed defragmentacją użyć jakiegoś programu oczyszczającego z błędnych wpisów na przykład opisywanego przeze mnie [GlaryRegistryRepair].

Cała operacja odbywa się w trzech krokach:

1. W pierwszym kroku analizowany jest rejestr.
2. Następnie wyświetlany jest raport analizy: wizualny stopień fragmentacji rejestru, jego rozmiar przed i po defragmentacji. Tu też uzyskasz podpowiedź czy jest potrzebna defragmentacja czy nie. Po kliknięciu przycisku Defragmentuj zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie systemu.


3. Po restarcie systemu następuje właściwa defragmentacja.

W opcjach programu można zintegrować obsługę defragmentacji rejestru z menu kontekstowym "Mój Komputer", zmienić wersję językową na polską oraz wykonać kopię bezpieczeństwa rejestru przed jego defragmentacją. Można także z poziomu aplikacji włączyć automatyczne tworzenie punktu przywracania przed defragmentacją rejestru.

Aplikacja w wersji "mobilnej" nie wymaga instalacji. Wystarczy rozpakować pobrane archiwum "QRegDefrag.zip" i uruchomić zawarty w nim plik QRegDefrag.
Najnowsza wersja 2.3 obsługuje także system Windows 7.

Strona domowa
Licencja: darmowa (freeware)
System: Windows 2000/XP/2003/Vista/Windows 7
Pobierz: QRegDefrag 2.3_Portable
Pobierz: QRegDefrag2.3_Installer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails