6 lutego 2009

Dr.WEB CureIt! - darmowy skaner antywirusowy

CureIt to prosty a zarazem darmowy skaner antywirusowy i anty-szpiegowski bazujący na silniku znanego oprogramowania antywirusowego Dr.WEB. Skaner przydaje się szczególnie wtedy gdy system zainfekowany został przez jakiegoś wirusa lub inne paskudztwo a lokalnie używane oprogramowanie antywirusowe nic nie wykrywa. Albo dla większego bezpieczeństwa chcemy dodatkowo sprawdzić system.
Skaner wykrywa i usuwa różnego rodzaju wirusy pocztowe, sieci p2p, wirusy infekujące pliki, skryptowe, makro-wirusy itp, konie trojańskie, robaki, spyware, adware, oprogramowanie wykradające hasła, narzędzia hakerskie, keyloggery i wiele, wiele innych...

Skanera nie trzeba instalować wystarczy uruchomić plik cureit.exe. Jak sama nazwa na to wskazuje nie zawiera ochrony rezydentnej ani heurystycznej więc nie ochroni komputera w czasie rzeczywistym. Tym samym nie koliduje z innymi antywirusami.
Program automatycznie rozpoznaje używaną wersję językową systemu i w tym języku (w naszym przypadku po polsku) zostanie uruchomiony interfejs.

Po uruchomieniu narzędzia i kliknięciu na przycisk START rozpocznie się wstępne skanowanie pamięci komputera a następnie plików startowych Windows. Następnie do wyboru mamy skanowanie szybkie lub pełne. W przypadku infekcji komputera zaleca się wykonać pełne skanowanie wszystkich dysków. W innej sytuacji wystarczy wykonać szybkie skanowanie. Można też dostosować skanowanie tylko wybranych dysków lub folderów wybierając je w trzeciej opcji Ustawienia własne. W każdej chwili można przerwać lub zakończyć operację skanowania.

CureIt to doskonałe uzupełnienie każdego lokalnie używanego antywirusa. Warto także przy każdym uruchomieniu skanera sprawdzić dostępność nowej wersji narzędzia z najnowszą bazą antywirusową.

Strona domowa: Dr.Web
Licencja: bezpłatny
System: Windows 95/98/Me/2000/XP/2003/Vista
Pobierz: Dr.Web CureIt5.0.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails