19 kwietnia 2009

DiskMax - utrzymuj system w dobrej kondycji

Jeśli zauważysz, że system Windows uruchamia się coraz dłużej może to być oznaką, że jest mocno zaśmiecony niepotrzebnymi już wpisami w rejestrze, jakie często pozostają po odinstalowaniu starego oprogramowania. Może oznaczać także dużą fragmentację plików na dysku. Aby system przyśpieszyć warto go oczyścić z tych wad.

DiskMax to uniwersalne narzędzie autorstwa Johna Koshya utrzymujące system w dobrej kondycji. Wygodnie, tylko jednym kliknięciem myszką oczyści system z różnych pozostałości jakie powstają w codziennym używaniu komputera. Nadaje się szczególnie dla początkujących użytkowników. Nie musimy posiadać żadnego doświadczenia, ani znajomości systemu aby oczyścić wszystkie jego zakamarki. Wszystkie zadania wykona automatycznie, szybko i bezpiecznie.


Po uruchomieniu DiskMax-a do wyboru mamy trzy tryby skanowania:

1. Quick - Najszybszy tryb, który potrzebuje tylko 10 sekund aby oczyścić system. Jednak korzyści z jego stosowania też są minimalne. Opróżnia systemowy Kosz oraz czyści profil bieżącego użytkownika: tymczasowe pliki internetu, historię przeglądarki i cookies, ostatnio otwierane dokumenty itp. Stosujemy tę opcję bardzo często.


2. Standard - (potrzebuje około 5 minut) Mamy już zauważalne korzyści z jego stosowania. Skanuje i oczyszcza katalog Config.msi, plik stronicowania, raporty błędów, usuwa foldery System.sav, kasuje pliki bak, old, log, log, prv, _mp, dmp, tmp, sqm, swp oraz opcjonalnie pliki .old. Skanowanie w tym trybie warto stosować przynajmniej raz dziennie.
3. Detailed - Wymaga najwięcej czasu (około 15 minut), ale i korzyści mamy maksymalne. Wykonuje poprzednie operacje oraz dodatkowo czyści błędne wpisy rejestru, profile wszystkich użytkowników, bufor miniatur Eksploratora Windows, bufor ikon oraz bufor nagrywarki CD Windows i wiele, wiele innych łącznie z defragmentacją plików. Stosujemy tę opcję przynajmniej raz w tygodniu.
Przy pierwszym uruchomieniu narzędzia większość dostępnych do czyszczenia sekcji można dostosować do swoich wymagań i wyłączyć niektóre z czyszczenia, na przykład: pliki dziennika zdarzeń czy pliki bak, gid, wbk, old, które niejednokrotnie mogą przydać się bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Po pojawieniu się odpowiedniego komunikatu wystarczy potwierdzić przyciskiem Tak (Yes), lub zaprzeczyć Nie (No), aby skaner zapamiętał Twoją decyzję. Zielona ikona w komunikacie oznacza plik, który można bezpiecznie usunąć, niebieska, że plik należałoby usunąć a żółta, że należy zachować rozwagę, gdyż ingeruje w profile innych użytkowników systemu i ich ustawienia. W większości przypadków, gdy jest tylko jeden użytkownik komputera zalecane jest potwierdzenie wszystkich sekcji czyszczenia.
Więcej informacji, bardziej szczegółowych znajdziemy w załączonym pliku pomocy...
Strona domowa
Licencja: bezpłatny
System: Windows XP/2003/Vista/2008/7
Pobierz: DiskMax_4.34.exe

5 komentarzy:

 1. Świetny program!usunął mi ponad 316 MB plików.I wszystko działa jak należy,polecam go początkującym do czyszczenia systemu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy on usunięte pliki wrzuca do kosza? Tworzy jakieś kopie bezpieczeństwa?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, nie wrzuca do kosza. Sam kosz też opróżnia... Obawiam się także, że nie tworzy żadnej kopii bezpieczeństwa. Przynajmniej ja nie doczytałem się tego:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z Krisem. Super program. Naprawił mi systemowy kosz.
  Kosz był pełny (ikonka), mimo iż nic w nim nie było. Pomimo wrzucaniu plików do kosza, ten ciągle był pusty. Nie można było go także opróżnić...
  Dopiero DiskMax poradził sobie z nim. Inne programy nie!.
  Polecam go wszystkim

  OdpowiedzUsuń
 5. Programik rzeczywiści niezły.Mój komp-staruszek(0k.6 lat)przyspieszył jak ruska rakieta.No!no! ,,Smagły'' sie postarał.Należy mu się duuuże piwo i jeszcze większe ,,dziękuję''

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails