31 marca 2009

PhotoRazor - zmniejsz rozmiar zdjęć z aparatu cyfrowego

Aparatem cyfrowym wykonamy zdjęcia bardzo dobrej jakości, w dużej rozdzielczości idealnie nadające się do druku, ale niestety do przesyłania e-mailem na różne strony internetowe, a nawet do przeglądania na ekranie monitora są za duże. Musimy jakoś zmniejszyć ich rozdzielczość, a tym samym rozmiar samego pliku.

PhotoRazor doskonale rozwiązuje ten problem umożliwiając zmniejszenie rozmiaru pojedynczego zdjęcia, całego folderu zdjęć lub tylko tych wybranych do wartości optymalnych. Wszystkie przeskalowane zdjęcia umieszcza w osobnym folderze więc nie tracimy oryginalnych, które mogą się nam jeszcze przydać.

Jest bardzo prosty w użyciu i cała operacja odbywa się w trzech krokach:
1. Select Photos
Wybierz folder ze zdjęciami klikając Choose Folder...

2. Size & Quality
Suwakami ustal maksymalną wysokość lub szerokość zdjęć (w zależności od ich orientacji) np. 600 pikseli. Drugim suwakiem ustaw jakość zdjęć. Optymalną wartością będzie domyślna 85%.

3. Resize & Save
W trzecim kroku, jeśli chcesz zmniejszyć cały folder ze wszystkimi zdjęciami, pozostaw zaznaczoną opcję All ... photos. W przypadku, gdy chcesz wybrać tylko niektóre zdjęcia, zaznacz opcję ...Selected Photos [1] a następnie z wciśniętym klawiszem CTRL zaznacz kursorem myszy te, które chcesz przeskalować [2]. Nie jest to trudne, bowiem na podglądzie widać jakie to jest zdjęcie. Na koniec kliknij przycisk Resize Photo Now uruchamiając skalowanie.


Program doskonale nadaje się dla początkujących użytkowników, którzy przede wszystkim chcą zmniejszyć rozmiar zdjęć, gdyż oprócz ich obrotu i konwersji do koloru czarno-białego, z możliwością ewentualnej zmiany ocienia nie posiada żadnych dodatkowych i często niepotrzebnych bajerów.

Podobne, bardziej zaawansowane programy: [Image Converter] i [VSO Image resizer]

Strona główna: Stormdance
Licencja: darmowa (freeware)
System: Windows 98/2000/XP/Vista
Pobierz: Photorazor_2.5(install)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails