12 marca 2009

Update Notifier - zawsze aktualne wersje programów

Zazwyczaj większość oprogramowania zainstalowanego w komputerze samodzielnie sprawdza dostępność swoich nowszych wersji. Jednak są i takie, które tego nie potrafią i musimy sami o to dbać, sprawdzając własnoręcznie co bywa nieco kłopotliwe. A warto je aktualizować bowiem zazwyczaj usuwane są wszystkie zauważone błędy i usterki oraz dodawane nowe funkcje co poprawia ich stabilność.


Update Notifier to mała aplikacja wyręczająca użytkownika od samodzielnego sprawdzania dostępności nowszych wersji oprogramowania i pozwala utrzymywać je zawsze w najnowszych wersjach. Program skanuje komputer w poszukiwaniu zainstalowanych w nim programów a następnie tworzy listę i porównuje ją ze swoją listą na serwerze. Baza obsługiwanego oprogramowania jest systematycznie rozwijana i dołączane są kolejne, nowe programy a nawet gry.

Jeśli znajdzie nowszą wersję oznaczy ją w wykazie zieloną strzałką. Po jej kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę Cleansofts.org gdzie pobierzemy ich nowsza wersję. Tam też znajdziemy bezpośredni link do strony producenta oprogramowania co w polskich warunkach jest lepsze, bowiem opcjonalnie odnaleźć możemy tam naszą wersję językową.

Jeśli na liście dostępnych aktualizacji mamy program w wersji OEM np. Nero Burning lub jakiś inny a nie jesteśmy zainteresowani jego aktualizacją zawsze możemy ukryć go klikając na nim prawym przyciskiem myszy i dołączając program do listy ignorowanych.

W ustawieniach (Settings) w opcjach Other options wymusimy nawet sprawdzanie dostępności aktualizacji programu "mobilnego" (portable) wprowadzając w odpowiednie pole jego ścieżkę dostępu.

Update Notifier nie trzeba instalować, wystarczy uruchomić a będzie pracował w tle, okresowo sprawdzając dostępność nowszych wersji programów. Częstotliwość sprawdzania można dowolnie regulować.

Po darmowym założeniu konta na stronie producenta, możemy stworzyć własną listę obserwowanych programów. Będziemy wtedy powiadamiani e-mailem o nowych aktualizacjach naszych programów. Będą one także w szybki i łatwy sposób dostępne na drugiej karcie (zakładce) Watch List aplikacji Update Notifier.


Inny, pokrewny artykuł: [UpdateStar]

Strona domowa
Licencja: darmowa (free)
System: Windows 2000/XP/Vista
Pobierz: UpdateNotifier 1.1.5.133

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails