6 marca 2009

AppLocker - zablokuj dostęp do dowolnej aplikacji

AppLocker pozwala administratorowi komputera zablokować, a tym samym pozbawić możliwości uruchomienia przez innego użytkownika dowolnego programu zainstalowanego w komputerze lub sieci komputerów. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy chcemy, aby inny użytkownik naszego lub dołączonego do Sieci komputera nie miał możliwości uruchomienia jakiegoś ściśle określonego programu.

Domyślnie program zawiera listę przykładowych aplikacji i wystarczy zaznaczyć odpowiednie, a następnie zapisać przyciskiem Save.
Zawsze jednak można dodać swoje własne propozycje, po wciśnięciu przycisku Configure...

W polu Caption podaj nazwę aplikacji np. Skype, a w polu Executable File Name (exe) wpisz nazwę pliku wykonywalnego (z rozszerzeniem .exe). W naszym przykładzie będzie to Skype.exe. Następnie potwierdź dołączenie aplikacji do listy przyciskiem Add oraz Ok.
Samo dołączenie aplikacji do listy nie oznacza od razu jej zablokowania. Do zablokowania należy ją zaznaczyć w głównym oknie.

Usuwanie aplikacji z listy odbywa się podobnie. Wystarczy ją podświetlić i wcisnąć przycisk Delete.

Za każdym razem przy próbie uruchomienia zablokowanej aplikacji pojawi się odpowiedni komunikat...

Jeśli chcesz odblokować i umożliwić uruchomienie takiej aplikacji, po prostu ją odznacz na liście, a następnie zapisz ustawienia przyciskiem Save.

Szkoda tylko, że AppLocker nie ma możliwości zabezpieczenia hasłem samego siebie. Inny użytkownik może go odnaleźć i odblokować program.

Strona domowa: SmartX
Licencja: darmowy (freeware) do użytku domowego
System: Windows 2K/XP/2003/2008
Pobierz: AppLocker1.1beta

1 komentarz:

  1. Program musi być aktywny czy uruchamia się automatycznie przy próbie startu zablokowanej aplikacji ?

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails