22 marca 2009

Driver Sweeper - oczyść system z pozostałości sterowników

Guru3D - Driver Sweeper jest szybkim narzędziem do usuwania resztek jakie pozostają po odinstalowaniu sterowników z systemu . To bardzo ważne, aby usunąć wszystkie resztki sterownika, bo mogą one powodować problemy, takie jak stabilność czy kłopoty z uruchamianiem systemu. Możemy go użyć, jeśli chcemy zaktualizować lub całkowicie usunąć określony sterownik z systemu np. w przypadku zmiany karty graficznej.

Program jest bardzo prosty w użyciu. Jeśli chcemy zrobić to prawidłowo, zalecane jest aby najpierw odinstalować sterowniki poprzez Panel sterowania, korzystając z oficjalnych modułów odinstalowujących. Następnie należy uruchomić komputer w trybie awaryjnym (nie jest to konieczne, ale zalecane) i dopiero wtedy uruchomić Driver Sweeper.


Wystarczy z dostępnej listy zaznaczyć sterownik, który przed chwilą został odinstalowany a następnie przeanalizować system wciskając przycisk Analizuj. Po analizie zostanie wyświetlona lista pozostałych resztek po sterowniku, które należy zaznaczyć a następnie kliknąć przycisk Czyść.

Na dzień dzisiejszy obsługuje sterowniki:

NVIDIA (Display i chipset),
ATI (Display)
Creative
(Sound)
Ageia
(PhysX)
Microsoft Mouse

Realtek
(Sound)

Wersji przenośnej programu nie trzeba instalować, wystarczy ją uruchomić. Wszystkie ustawienia zapisuje w pliku INI. Aby ją jednak pobrać musisz zaakceptować licencję!
Program zawiera wersję polską!

Według producenta program wymaga bibliotek .NET Framework 3.5 chociaż u mnie pracuje już na wersji 2.0.

Pokrewny artykuł [Driver Cleaner Pro]

Strona domowa
Licencja: darmowy (freeware)
Wymagania: NET Framework 3.5
System: Windows XP/Vista/7
Pobierz: Driver Sweeper2.1.0 (portable)
Pobierz: Driver Sweeper2.1.0 (setup)

1 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails