22 września 2009

VistaSwitcher - efektowny przełącznik otwartych okien

VistaSwitcher to efektowny przełącznik aktywnych zadań umożliwiający wygodne poruszanie się pomiędzy nimi. Zastępuje i podmienia ten systemowy, uruchamiany skrótem ALT+Tab. Zapewnia tę samą funkcjonalność, a dodatkowo został wzbogacony o kilka dodatkowych funkcji. Przede wszystkim wyróżnia się ładnym, półprzeźroczystym interfejsem z obsługą tematów (motywów, skórek) oraz wygładzaniem czcionek. Po wciśnięciu skrótu Win+F11 lub Win+F12, albo tradycyjnie Alt+Tab lub Ctrl+Alt+Tab) wyświetlana jest odpowiednio lista wszystkich uruchomionych zadań lub tylko pierwszego planu, wraz z pełnymi ich nazwami oraz podglądem miniatury okna co pozwala szybko zorientować się z jakim procesem mamy do czynienia.
Najczęściej używane znajdują się od góry listy. Pomiędzy nimi poruszamy się za pomocą myszki lub skrótu klawiaturowego. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na miniaturze lub tytule okna, z menu kontekstowego mamy możliwość jego zminimalizowania, maksymalizacji, przywrócenia lub zamknięcia.

Program jest rozwijany i nadal w fazie beta, należy więc mieć to na uwadze. Na razie dostępna jest tylko wersja angielska i nie działa jeszcze obsługa plików językowych, a także motywów, czcionek, kolorów czy aktualizacji programu. Warto zatem śledzić jego rozwój na forum.

Funkcjonalnie przełącznik jest bardzo podobny do TaskSwitch XP, ale VistaSwitcher działa także w Windows Vista i Windows 7.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows XP/Vista/7
Pobierz: VistaSwitcher_1.1.2.exe (32 bit)
Pobierz: VistaSwitcher_1.1.2-x64.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails