27 lutego 2011

My Defragmenter - łatwa i wydajna defragmentacja twardych dysków

My Defragmenter to darmowe narzędzie służące do defragmentacji twardych dysków, a przez to optymalizacji jego pracy i wydajności, umożliwiając szybszy i płynniejszy dostęp do uruchamianych programów. Szczególnie przydatny będzie w starszych systemach plików FAT, FAT16, FAT32, gdzie pliki bardziej podatne są na fragmentacje niż w NTFS czy HPFS, które zaprojektowane zostały tak, aby minimalizować fragmentację zapisywanych danych. Niemniej te ostatnie też nie są bez wad i narzędzie sprawdzi się także w nich. MyDefragmentator pracuje w oparciu o biblioteki innego defragmentatora UltraDefrag i może być używany zarówno z tym wbudowanym w system Windows jak i oddzielnie.
Posiada rozbudowany harmonogram, analizę fragmentacji dysku i umożliwia defragmentację plików  podczas uruchamiania systemu lub zamykania z tygodniową, miesięczną, kwartalną, półroczną lub roczną regularnością - w zależności od wyboru użytkownika. Po zaprogramowaniu harmonogramu nie wymaga żadnej innej regulacji, - będzie działał automatycznie. Zawsze jednak można uruchomić go tradycyjnie, klikając ikonkę na pulpicie lub z menu Start.

UWAGA! Aby wyłączyć systemowy defragmentator w Siódemce lub Viście, przejdź do menu Start i w oknie Wyszukaj pliki i programy wpisz defrag. Odszukaj i uruchom Defragmentator dysków, w nim kliknij Konfiguruj harmonogram... i odznacz: Uruchom zgodnie z harmonogramem (zalecane).
W Windows XP nie trzeba wyłączać systemowego, bo ten i tak uruchamiany jest ręcznie. Za to w myDefragmenter mamy możliwość łatwego zaprogramowania harmonogramu pracy.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista/XP | Pobierz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails