3 stycznia 2012

Video Image Grabber - przechwytywanie obrazu z pliku wideo

Każdy kto próbował wykonać zdjęcie z filmu wie, że nie jest to takie proste. Użycie do tego celu przycisku Print Screen nie zawsze daje dobre rezultaty, zwłaszcza w starszych systemach Windows. Przechwycone klatki filmu często bywają gorszej jakości, a nierzadko okazują się puste (czarny obraz). Technika ta pochłania także więcej czasu, bo do wklejenia zrzutu ze schowka wymaga użycia dodatkowego programu graficznego.
Mangold Video Image Grabber umożliwia przechwycenie dowolnych klatek z filmów MPEG, AVI, DivX, Xvid, WMV i innych formatów, które odtworzy Windows Media Player. Niewątpliwie jego zaletą jest to, że nie wymaga stosowania żadnych innych zewnętrznych narzędzi. Ma wszystkie potrzebne funkcje do zrobienia dobrego zdjęcia. Od wstępnego zlokalizowania fragmentu filmu do precyzyjnego, klatka po klatce wyboru najlepszego ujęcia.

Jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga nawet instalacji. Wystarczy go uruchomić i otworzyć film, z którego chcemy zrobić zdjęcia. Potem odszukać (suwakiem) odpowiedni fragment, dostroić przyciskami nawigacyjnymi najlepsze ujęcie i kliknąć na ikonę aparatu fotograficznego. Zdjęcie zostanie wykonane w rozdzielczości filmu i zapisane w formacie JPG w folderze, gdzie znajduje się przeglądany film. Miejsce docelowe zapisu klatek można jednak zmienić w ustawieniach na inne.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista/XP | Pobierz

1 komentarz:

  1. Bardzo dobry program - korzystałem z niego :)

    Polecam jeszcze praktyczne porady komputerowe na portalu http://pcfaq.pl

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails