13 grudnia 2011

JetBoost - optymalizacja wydajności komputera

Po wciśnięciu trzech klawiszy Ctrl+Alt+Del i wywołaniu systemowego Menadżera zadań w poszczególnych kartach ujrzymy mnóstwo uruchomionych procesów, usług i aplikacji. Pracując z programami lub grami wymagającymi dużych mocy obliczeniowych można powyłączać na ten czas niektóre z nich. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach robić tego samodzielnie, warto skorzystać z odpowiednich programów temu przeznaczonych.  
 JetBoost 2 pozwala zwiększyć wydajność komputera przez chwilowe wyłączenie zbędnych usług i procesów tak, aby system nie utracił stabilności, a jednocześnie można było uzyskać jak najwięcej mocy obliczeniowej dla bieżącej operacji.
Działa w pełni automatycznie i przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników, także tych niedoświadczonych. Ci pierwsi mogą dostosować optymalizację do własnych wymagań maksymalnie zwiększając szybkość komputera, a drudzy, bez kłopotliwego i zawsze stwarzającego problem regulowania skorzystać z wstępnie skonfigurowanych trybów.
Jednym kliknięciem myszki, w kilka sekund można zwolnić, a potem przywrócić wszystkie niepotrzebne zasoby, oczyścić pamięć i schowek odpowiednio dla wymagających gier lub programów.

Interfejs programu podzielony został na trzy podstawowe tryby optymalizacji:
 • For work - automatyczny, odpowiedni dla pracy z programami mocno obciążającymi system, np. graficznymi lub filmowymi
 • For games - automatyczny, przeznaczony dla wymagających gier
 • Custom - w tym trybie użytkownik może sam wyłączyć zbędne procesy i usługi
Po uruchomieniu przeskanuje wszystkie bieżące procesy, usługi i aplikacje, dzieląc wszystkie na cztery grupy, co pozwoli użytkownikom zorientować się czego dotyczą poszczególne wpisy. Wszystkie procesy i usługi przewidziane do bezpiecznego wyłączenia zostaną automatyczne wyróżnione, więc wystarczy kliknąć pożądany tryb i uruchomić optymalizację (Start to boost).

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą wyłączyć zbędne procesy/usługi/ aplikacje, które nie zostały automatycznie wyróżnione, a są pewni, że mogą je wyłączyć np. w grach explorer.exe itd.

Po zakończeniu pracy lub zabawie łatwo i szybko przywrócimy wyłączone procesy. Możemy to zrobić na trzy sposoby:
 1. Tradycyjnie uruchamiając interfejs JetBoost i klikając Restore
 2. Wybierając Back to Normal Mode z menu kontekstowego ikony znajdującej się w zasobniku systemowym
 3. Skrótem klawiszowym CTRL+ALT+B odpowiednim (i jedynym) w przypadku, gdy wcześniej wyłączyliśmy Eksplorator Windows (explorer.exe)
Pomimo, że jest to już nowsza wersja JetBoost 2 nadal znajduje się w fazie beta. Poprawiono w niej znane błędy, usprawniono wykrywanie i klasyfikację zbędnych usług/procesów, dodano auto-aktualizację.

Można także łatwo spolszczyć interfejs programu edytując w notatniku plik English.lng znajdujący się w katalogu Languages. Potem wystarczy go zapisać jako Polski.lng i w ustawieniach zmienić język.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista/XP/2000 | Pobierz

2 komentarze:

 1. Pytanie: lepsze od GameBoostera?

  OdpowiedzUsuń
 2. Thank you for testing and reviewing JetBoost. Jetboost is in its beta version and there are improvements need to be done. Please keep paying attention on it. If you have any comments or suggestions, feel free to contact us. We BlueSprig team appreciate any comments or suggestions.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails