27 maja 2010

Exe File Information - identyfikacja uruchomionych procesów

Exe File Information to darmowa aplikacja pomagająca zidentyfikować wszystkie uruchomione programy w komputerze i uzyskać o nich bardziej szczegółowe informacje. Pozwala zorientować się, czy pliki są bezpieczne, czy nie. Zazwyczaj większość uruchomionych procesów - niezależnie od tego, czy są to systemowe, czy uruchomione przez użytkownika programy - mają niezrozumiałe dla nas nazwy, co nie pozwala lub wręcz uniemożliwia ich identyfikację.

Tym samym niepotrzebne, a niektóre nawet szkodliwe procesy mogą działać bezkarnie.


Aplikacja jest bardzo prosta w używaniu. Każdy proces można sprawdzić pojedynczo, ale prościej i wygodniej będzie zrobić to jednym zamachem. Tylko jednym kliknięciem myszy na przycisk Check All Processes Online (lub z menu kontekstowego) można sprawdzić wszystkie jednocześnie.

Automatycznie przeniesieni zostaniemy na stronę, gdzie jednoznacznie, w przejrzystej liście wszystkie zostaną rozpoznane i odpowiednio oznaczone. Klikając Read more o każdym z nich uzyskać można bardziej szczegółowe informacje. Tu też mamy możliwość dodania własnego komentarza lub opinii do niego.
Niezależnie od tej aplikacji mamy też możliwość wyszukania i zidentyfikowania każdego procesu bezpośrednio na stronie EXEdb.com.

Strona domowa
Licencja: freeware
Wymagania: połączenie internetowe
System: Windows (wszystkie)
Pobierz: exefileinformation.1.2.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails