1 maja 2010

Wondershare Time Freeze - ochrona systemu w wirtualnym środowisku

Wondershare Time Freeze jest ciekawym narzędziem skutecznie chroniącym system przed różnego rodzaju wirusami, trojanami, oprogramowaniem szpiegującym i tym podobnymi zagrożeniami w dość nietypowy sposób. Tworzy niezależne od systemu wirtualne środowisko, w którym można instalować, uruchamiać lub testować nowe i nieznane jeszcze programy lub gry, albo przeglądać Internet bez obawy zainfekowania systemu operacyjnego lub niepotrzebnego jego zaśmiecenia. Chroni system w czasie rzeczywistym zapobiegając przed modyfikacjami w systemie, a wszelkie zmiany w rejestrze, folderach, ślady przeglądania stron internetowych lub inne operacje znikną zaraz po restarcie komputera.

Jeśli w opcjach zaznaczysz automatyczne wznawianie środowiska podczas każdego uruchamiania Windows, po restarcie rozpocznie się nowa i czysta sesja. Aby uchronić program przed zmianami lub wyłączeniem wirtualnego środowiska przez niepowołane osoby możesz zabezpieczyć interfejs hasłem.

Podpowiedź użycia:
1. Uruchom aplikacje i przesuń przełącznik z pozycji Off na On, a potem zrestartuj komputer (tylko podczas pierwszego użycia), aby uruchomić wirtualne środowisko.

2. W drugiej karcie Folder Protection opcjonalnie dodaj foldery, które chcesz dodatkowo chronić, np. folder przeglądarki Mozilla Firefox - w przypadku przeglądania Internetu itd. Ma to znaczenie dla programów już zainstalowanych w systemie. W folderach tych nic nie zostanie zmienione ani zapisane, gdy wyłączysz wirtualne środowisko, ale pozostawisz ochronę folderów. Przyznam, że po zabezpieczeniu folderu Documents and Settings nie mogłem zapisać zrzutu ekranu. Musiałem czasowo wyłączyć ochronę tego folderu. Dlatego należy uważać i nie blokować folderu, z którego korzysta np. oprogramowanie antywirusowe itp.
Tu także zarządzasz ochroną odpowiednio przesuwając suwak On/Off w żądane położenie.

3. W ustawieniach (trzecia karta) możesz ustawić swoje preferencje dostępu do określonych folderów i/lub plików w nich zawartych, automatycznie uruchomić środowisko razem z Windows (pierwsza opcja) lub też oznakować ochraniane foldery widoczne w Eksploratorze XP/2000 specjalnymi ikonami (z kłódką).

4. Po dokonaniu wszystkich ustawień kliknij Zastosuj ustawienia (Apply Settings) i/lub ustal swoje hasło dostępu (Password), aby uniemożliwić zmiany innym użytkownikom komputera.

Po uruchomieniu ochrony ikona aplikacji w zasobniku systemowym (koło zegara) zmieni swoje zachowanie i w animowany sposób poinformuje nas o tym fakcie. Pozwala jednym rzutem oka stwierdzić czy mamy wirtualny, czy rzeczywisty system. Odtąd wszystkie operacje zapisywane będą w buforze, który po restarcie komputera znowu będzie pusty.

Aby przełączać się pomiędzy wirtualnym środowiskiem, a rzeczywistym nie musisz restartować komputera. Wystarczy, że przesuniesz przełącznik On/Off w odpowiednie położenie, a z niewielkim opóźnieniem wszystkie zmiany będą odtąd tradycyjnie zapisywane.

Wondershare Time Freeze to oczywiście produkt komercyjny, ale producent przygotował promocję i każdy może z niej skorzystać. Wystarczy wpisać swoje dane (imię i adres email) w formularz i potwierdzić rejestrację przyciskiem Get Keycode. Po otrzymaniu klucza odblokujesz program wpisując email i klucz w odpowiednie pola podczas jego instalacji. Można to zrobić także później, po instalacji, klikając przycisk Register.

Strona domowa
Licencja: giveway promocja
System: Windows 7 (32 bit)/Vista/XP/2000
Pobierz: ws-timfrz_full587.exe
Pobierz: timefreze2.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails