16 czerwca 2010

Acronis® Drive Monitor - wczesne ostrzeganie o awarii dysków twardych

Acronis Drive Monitor służy do ciągłego monitorowania kondycji dysków twardych, odpowiednio wcześniej ostrzegając użytkownika o ich ewentualnej awarii dając mu czas potrzebny na skopiowanie danych i zapisanie ich na innym nośniku. Program na bieżąco analizuje wszystkie niepokojące zmiany generowane w oparciu o technologię S.M.A.R.T, obserwuje stan systemu operacyjnego (w tym datę tworzenia kopii zapasowej) oraz śledzi dziennik systemowy w poszukiwaniu informacji o ewentualnych stanach krytycznych i bliskiej awarii dysku, a tym samym zapisanych na nim danych.

Po rozpoznaniu zagrożenia wyświetla o nim odpowiednie ostrzeżenie i/lub wysyła je e-mailem opisując problem i ewentualne podpowiedzi jak dalej postępować.

Funkcje:
  • Monitorowanie stanu fizycznego dysku
  • Śledzenie krytycznych zdarzeń
  • Nadzorowanie wykonywania kopii zapasowych 

Poza śledzeniem i analizą typowych atrybutów S.M.A.R.T (bardziej lub mniej krytycznych) takich jak ilością błędów zapisu i odczytu danych, czasu rozpędzania i zatrzymywania talerzy, ilością operacji remapowania, przesunięciem dysków od osi itd, (które zwykłemu użytkownikowi niewiele mówią) program wyświetla także bieżącą temperaturę dysku, ogólny jego stan w procentach oraz bardziej szczegółowe informacje o nadzorowanych dyskach.

Alerty o zbyt wysokiej temeraturze dysku, krytycznych zdarzeniach, monitorowanych dyskach oraz wykonywanych kopiach dysków/partycji można dostosować w opcjach aplikacji do własnych potrzeb.

Użytkownicy innych produktów firmy Acronis® takich jak Acronis True Image lub Acronis Backup & Recovery mogą zautomatyzować tworzenie kopii bezpieczeństwa natychmiast po wykryciu nieprawidłowości w działaniu dysku. Drive Monitor bowiem integruje się z nimi i pozwala automatycznie wykonać kopię na długo przed spodziewaną awarią. Najlepiej jednak wtedy mieć do dyspozycji drugi twardy dysk.

Narzędzie jest całkowicie bezpłatne. Jednak aby pobrać bezpłatną wersję musimy wypełnić odpowiedni formularz podając swoje dane i adres email.

Podobne programy: [Active Hard Disk Monitor] oraz [CrystalDiskInfo]

Strona domowa
Licencja: bezpłatna
System: Windows7/2008/Vista/2003/XPsp2 (32-64bit.)
Pobierz: drive-monitor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails