17 czerwca 2010

IconViewer - podgląd i wyodrębnianie ikon z plików exe, dll i innych

IconViewer jest bezpłatnym rozszerzeniem Eksploratora Windows umożliwiającym podgląd grup ikon zawartych w plikach wykonywalnych (exe), bibliotekach dynamicznych (dll), ikonach (ico), kontrolkach ActiveX (ocx), apletach Panelu sterowania (cpl) i innych plikach bezpośrednio z menu kontekstowego pliku! Na pewno ułatwi zadanie i przyda się wszystkim tym użytkownikom, którzy przeszukują systemowe biblioteki w poszukiwaniu określonej ikony.

Oprócz podglądu pozwala skopiować je do systemowego schowka, skąd można je wklejać do innych programów np. graficznych i poddawać dalszej obróbce, albo od razu wyeksportować do formatu ikony ICO lub grafiki BMP czy PNG.

Obsługuje wszystkie 32 bitowe ikony XP (ico) łącznie z przeźroczystością oraz duże ikony Visty i Siódemki w formacie PNG. W ich przypadku podgląd jest jest na tyle duży że wyświetlany jest w małym oknie pop-up.

Obsługa rozszerzenia jest wyjątkowo prosta, a to dlatego, że nie ma potrzeby uruchamiania żadnego dodatkowego interfejsu.

Wystarczy po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy na dowolnym pliku w eksploratorze Windows i z menu kontekstowego wybrać Właściwości. Jeśli tylko wskazany plik będzie zawierał jakieś ikony, wtedy w oknie Właściwości pliku pojawi się dodatkowa karta (zakładka) Icons, w której mamy możliwość manipulacji ikonami.

W ustawieniach tej karty można ustawić kolor przeźroczystego tła ikon podczas ich kopiowania do schowka lub zapisywania bitmapy, porządek wyświetlania w oknie, a także włączyć lub wyłączyć grupowanie.

Rozszerzenie przetestowano także na Windows 7 (32bit) i działa prawidłowo. Na stronie producenta dostępne do pobrania są osobne wersje działające na starszych systemach NT4, 2000, 98, 95 oraz nowszych odmian, ale 64 bit.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows 7/Vista/XP
Pobierz: IconViewer3.02-Setup-x86.exe (32bit)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails