21 czerwca 2010

Collage It - łatwo i szybko zbuduj kolaż ze zdjęć

CollageIt to bardzo prosty i łatwy w użyciu program do automatycznego generowania kolaży z kolekcji zdjęć. Pozwala na budowę kompozycji z kilku lub kilkudziesięciu zdjęć w jednym ujęciu i zaprezentowania ich na różnych portalach społecznościowych. Taki format sprzyja i upraszcza publikację lub przesyłanie e-mailem wielu zdjęć jednocześnie podkreślając także ich atrakcyjność. Każdą kolekcję dostosować można do indywidualnych potrzeb w różnych układach, orientacjach i rozmiarach.

Przez zastosowanie wielu dodatkowych efektów takich jak obramowanie i cień pod zdjęciami, ich obrót, regulacją odstępów pomiędzy nimi, zróżnicowaniem rozmiarów czy użyciem specjalnego tła można uatrakcyjnić kompozycję.


Obsługa CollageIt jest prosta i intuicyjna. Już w 3 krokach możesz cieszyć się ciekawą kompozycją.


 1. Przyciskiem Add [1] dodaj jedno lub kilka zdjęć (w oknie wyboru wybierasz zdjęcia z wciśniętym klawiszem Ctrl) z których tworzyć będziesz kolekcję. Tu także możesz zarządzać zdjęciami i usuwać niepotrzebne (Remove) lub usunąć całą wczytaną listę (Clear)
 2. Wygeneruj przyciskiem Generate Preview [2] podgląd kolażu. Każde kolejne kliknięcie na nim zmieni nieco układ zdjęć, co pozwoli dostosować wygląd do najbardziej odpowiadającego Twoim oczekiwaniom. W prawej części okna Layout masz możliwość szczegółowego dostosowania wyglądu kolażu, czyli wspomnianych już marginesów pomiędzy miniaturami, obrotów (Rotation), wł/wył. zróżnicowania rozmiarów (Sparse) - wszystko wygodnie suwakami - a także zastosować cienie i ramki miniatur. W górze okna, usuwając zaznaczenia z Use all photos informujemy program, że chcemy w kolażu użyć tylko określoną, losowo wybraną liczbę zdjęć.
 3. Jeśli wygląd kolażu jest do zaakceptowania, kliknij Save [3] i zapisz kolekcję w jednym 5-ciu z dostępnych formatów graficznych. JPG, PNG, BMP, TGA lub TIF.

Pod przyciskiem Page Setup [4] kryje się możliwość zmiany orientacji kolażu: Portret lub Krajobraz, a także jego rozmiaru. Dostępnych jest tu kilka najczęściej używanych rozdzielczości, w tym również używana rozdzielczość pulpitu. Jeśli jednak nie znajdziesz swojej, zawsze możesz dostosować rozmiar do swoich potrzeb wybierając z rozwijanego menu opcję Customize,a następnie wpisując w odpowiednie pola swoje wartości w pikselach, milimetrach lub calach.

I ostatni przycisk Background [5] pozwala wybrać podkład jaki ma się znajdować pod zdjęciami oraz jego przeźroczystość. I tak zastosować możesz jednolity kolor lub jego gradient (płynne przejście z jednego koloru do drugiego), albo zastosować deseń (pattern). Niestety nie ma możliwości użycia jako tła zdjęcia z kolekcji.

Zobacz też na inne: [Shape Collage], [Picture Collage Maker Free], [John's Image Converter].

Strona domowa
Licencja: freeware (do użytku domowego)
System: Windows 7/Vista/2003/XP/2000
Pobierz: CollageIt1.1.5.exe

2 komentarze:

 1. Nie wiem jak w wcześniejszej, w opisywanej przez ciebie wersji. Obecna wersja free dodaje wielki znak wodny widoczny po zapisaniu kolażu - niestety. Jeśli dysponujesz dawną wersją bez tego mankamentu to jestem chętny na nią :)

  "Niestety nie ma możliwości użycia jako tła zdjęcia z kolekcji." - To można obejść wrzucając w C:\Program Files\CollageIt\background\tile interesującą nas grafikę, przez co staje się dostępna z poziomu programu "background" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O ile pamiętam (a na pierwszym screenie widać, że nie ma), nie znakuje końcowego kolażu (albo jest na tyle mały, że niewidoczny). Znalazłem wersję 1.1.5. Daj swoje namiary.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails