2 czerwca 2010

Abyssal Recovery - odzyskiwanie danych z porysowanych płyt CD i DVD

Abyssal Recovery jest bezpłatnym narzędziem pozwalającym odzyskać dane z porysowanych lub częściowo nieczytelnych płyt CD i DVD, a następnie skopiować je na inny nośnik. Płyty może kopiować bardzo dokładnie bajt po bajcie, co daje maksymalne możliwości odzyskania danych, albo znacznie szybszymi metodami, co kilkadziesiąt bajtów (128, 256, 512 lub 1024). Jednak te ostatnie nie są zalecane. Co prawda szybciej przeskanujemy płytę, ale i danych odzyskamy mniej.

Gdy skaner napotka błędy których nie rozpoznaje, wtedy nie zawiesza systemu, tylko przeskuje wszystkie, zawsze dążąc do maksymalnego odzyskania płyty.

Należy tu pamiętać, że odzyskiwanie danych z porysowanych płyt należy do trudnych zadań i poważnie uszkodzoną płytę rzadko kiedy udaje się odzyskać w 100%.


Odzyskiwanie danych z płyt odbywa się w trzech krokach.
  • Najpierw wskazujemy płytę CD/DVD, z której chcemy odzyskać dane, a następnie zaznaczamy pliki/foldery, które mamy zamiar skopiować. Gdy ma to być cała płyta, klikamy Select all.
  • W drugim kroku wybieramy docelowy napęd do którego dane mają zostać skopiowane. Może nim być lokalny, zewnętrzny, a nawet pendrive.
  • Wybieramy jedną z pięciu dostępnych metod skanowania (domyślnie 1024 bajtów) i przyciskiem Copy uruchamiamy kopiowanie. Na tym etapie możemy jeszcze skorygować nastawienia klikając Back.

Należy teraz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zakończenie odzyskiwania, co w przypadku mocno zniszczonej płyty i metody bajt po bajcie może potrwać bardzo długo. W każdej chwili przyciskiem Skip file możemy pominąć odzyskiwanie dowolnego pliku.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować odzyskać dane z innych nośników niż CD/DVD.

Podobne programy [Unstoppable Copier] [CD Recovery Toolbox]

Strona domowa
Licencja: freeware (do użytku domowego)
System: Windows 7/2008/Vista/2003/XP
Pobierz: abyssal_recovery-1.0.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails