14 czerwca 2010

RecycleBinEx - rozszerzenie funkcjonalności systemowego Kosza

RecycleBinEx to darmowe rozszerzenie systemowego kosza, które poszerza jego dość ograniczoną funkcjonalność o kilka dodatkowych, nieraz bardzo istotnych funkcji. Pozwala nie tylko tradycyjne opróżniać kosz, ale także zarządzać jego zawartością przez grupowanie wszystkich elementów wrzucanych do kosza oraz sortowanie ich według nazwy, rozmiaru, daty usunięcia lub oryginalnego położenia pliku.

Umożliwia przez to szybkie odnalezienie i ewentualne odzyskanie tylko tych plików, które zostały skasowane w określonym dniu.

Gdy zajdzie taka potrzeba mamy możliwość zautomatyzowania opróżniania kosza z elementów starszych od ustalonej wartości, np. tydzień temu, dwa lub trzy itd. Taka metoda daje gwarancje przechowania w koszu plików "świeżych", możliwych do ewentualnego prostego odzyskania, a usuwania tylko tych starych i przeterminowanych.

Obsługiwane funkcje:
 • Grupowanie według daty usunięcia, dysku logicznego
 • Zarządzanie wszystkimi koszami w komputerze
 • Integracja z menu kontekstowym kosza
 • Wsparcie dla paska zadań Windows7
 • Filtrowanie danych kosza
 • Obsługa trybu linii poleceń


  RecycleBinEx integruje się z menu kontekstowym kosza (a w Windows 7 także z nowymi funkcjami paska zadań), co pozwala na zaawansowane opróżnianie kosza bez potrzeby uruchamiania interfejsu.

  Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na koszu (lub ikonie paska zadań) i usunąć tylko te elementy które są starsze niż 2, 7, 15 dni albo 1, 2, 3 miesiące...

  Rozszerzenie potrafi także zarządzać kilkoma koszami jednocześnie. Np. gdy zainstalowane mamy dwa systemy na różnych partycjach - Windows 7 i XP.

  Strona domowa
  Licencja: freeware
  System: Windows 7/2008/Vista/2003/XP/2000/ME/98
  Pobierz: recyclebinex1.0.5.530.exe

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

  Related Posts with Thumbnails