22 sierpnia 2011

Bins - łatwe organizowanie ikon w grupy na pasku zadań Windows 7

Bins to innowacyjny program, który w Windows 7 rozszerza standardowy pasek zadań o możliwość łatwego łączenia podobnych skrótów w tzw. pojemniki (ang. bins) czyli tematyczne grupy. Pozwala przypiąć więcej ulubionych aplikacji, folderów, a nawet skrótów internetowych, nadal pozostawiając użytkownikowi dużo wolnego miejsca. Wykorzystuje przy tym wszystkie atrybuty nowego paska, takie jak przemieszczanie ikon, interaktywny podgląd, czy listy szybkiego dostępu, a dodatkowo usprawnia i uatrakcyjnia organizowanie, zwłaszcza wtedy, gdy przepełniony jest ikonami, a nadal wszystkie chcemy mieć pod ręką. Taka organizacja ikon ułatwia i przyśpiesza dostęp do wszystkich wieloelementowych aplikacji np. pakietu Microsoft Office lub gdy używamy kilku przeglądarek internetowych: IE, Firefoksa, Opery itp.

Liderem grupy zawsze będzie ikona aplikacji, do której dołączono pozostałe, tak też będzie identyfikowana przez system. Dlatego bezpośrednie kliknięcie na ikonę grupy zawsze uruchomi ten pierwszy program. Jeśli jednak tylko skierujemy kursor nad ikonę, jej zawartość natychmiast rozwinie się w osobnym oknie (popup).

Każda ikona grupy reprezentowana jest przez odpowiednio pomniejszone ikony czterech pierwszych aplikacji, a pozostałe widoczne będą po jej rozwinięciu, skąd już łatwy mamy do nich dostęp.

Po instalacji nie widać żadnych zmian na pasku, ale nic nie szkodzi, program na pewno działa. Wystarczy chwycić kursorem jedną z przypiętych do paska ikon i przeciągnąć na inną, o podobnej tematyce, a po pojawieniu się nowego okna (popup) upuścić. Potem można je dowolnie przemieszczać i zmieniać kolejność, zarówno ikon-grup jak i skrótów w nich zawartych.Nowe pozycje dodajemy podobnie, natomiast usuwamy je w odwrotny sposób przeciągając i upuszczając z powrotem na pasek. Prawda, że proste?

W ustawieniach (ikona w zasobniku systemowym) mamy możliwość chwilowego wstrzymania działania Bins, albo wyłączenia z automatycznym wypakowaniem wszystkich pogrupowanych ikon z powrotem na pasek, a także dostosowania niektórych zachowań związanych z funkcją AeroPeek.
Publiczna wersja beta jest darmowa. Trzeba jednak co pewien czas pobierać nową wersję i od nowa instalować. Należy mieć też na uwadze fakt, że od wydania finalnej wersji 1.0 będzie najprawdopodobniej płatna.
Osobiście testuję Bins od kilku miesięcy i nie sprawia żadnych kłopotów. Spełnia swe zadanie, ale można by ją nieco usprawnić. Jeśli masz jakieś ciekawe pomysły, wejdź na forum i zaproponuj. Przedtem jednak sprawdź, czy ktoś już podobnych nie zgłosił.

Strona domowa | Free (beta) | Windows 7 | Pobierz

3 komentarze:

  1. jak dla mnie bomba - zaraz więcej miejsca

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy i interesujący blog. Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na blogu to polecam program CPMProfit. Rejestrujesz sie z tego linka http://www.cpmprofit.com/?ref=rafson21 , dodajesz swoją strone , czekasz na akceptacje strony i wklejasz kod z reklamą na bloga. Polecam tobie bo możesz zarobić pieniadze na swoim blogu. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Zna ktoś alternatywę podobną do Binsa? Zrobili płatny ten program...

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails