17 października 2011

XWidget - personalizacja pulpitu animowanymi widżetami

XWidget to bezpłatny system animowanych widżetów, którymi uatrakcyjnić można pulpit Windows rozszerzając jego multimedialne możliwości. Wśród dostępnych gadżetów do wyboru mamy zegary tradycyjne lub kartkowe w stylu HTC Home albo iPhone, przeglądarki slajdów, czytniki wiadomości RSS, różnego rodzaju paski szybkiego uruchamiania programów (launchery), czy dynamiczne programiki monitorujące pracę komputera. Więcej doinstalować można z wbudowanej przeglądarki, lub pośrednio odwiedzając internetową stronę galerii.
XWidget będzie na pewno konkurencją dla podobnego Yahoo! Widgets, od którego wyróżnia się przede wszystkim wizualnym edytorem wspomnianych widżetów. W prosty sposób metodą przeciągnij i upuść zmieniać da się praktycznie większość elementów poczynając od wymiarów, a na podmianie grafiki kończąc. Można nawet stworzyć od podstaw własny, a potem spakować i udostępnić innym. Edytor przewidziany jest jednak dla zaawansowanych użytkowników, którzy wiedzą co robią.

Tuż po instalacji i uruchomieniu programu na pulpicie pojawi się pasek konfiguracyjny ze wszystkimi dostępnymi widżetami, który później wywołać można także z ikony w tray-u (koło systemowego zegara). Wystarczy wybrać odpowiedni i przeciągnąć na pulpit w dowolne miejsce, a później klikając prawym przyciskiem na nim, z menu kontekstowego dostosować jego lokalne parametry, (na przykład w przeglądarce slajdów podać folder docelowy ze zdjęciami, a w zegarze HTC z prognozą pogody - miejsce lokalizacji), przejść do zaawansowanej edycji (Edit) lub konfiguracji (Configure). Zmieniać da się nie tylko położenie i rozmiar okna, ale także jego przeźroczystość, a nawet pochylenie i zachowanie (normalne, zawsze na wierzchu, czy pod innymi oknami).

W starszych systemach Windows XP można nawet zbudować pasek boczny Sidebar, znany z Visty lub Siódemki, zmniejszając odpowiednio widżety i układając je jeden nad drugim. W tym systemie wymagane jest jednak środowisko NET Framework 3.5 , które należy doinstalować.

Strona domowa | Freeware | Windows 8/7/Vista/XP | Pobierz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails