18 października 2011

JumpPad - organizowanie skrótów w stylu Launchpad-a OS X Lion

JumpPad daje szybki i komfortowy dostęp do wszystkich zainstalowanych programów w systemie Windows 7 i Vista, a jednocześnie nie zaśmieca pulpitu mnogością skrótów. Skanuje systemowy folder Program Files, dzięki czemu mamy dostęp do tych samych aplikacji co w menu Start. Wystarczy skierować kursor w jeden z czterech rogów ekranu, aby wywołać półprzeźroczyste okno zapełnione ikonami (jak to ma miejsce w Mac OS X Lion i jego funkcji Launchpad), a następnie przejść do nawigacji. Znając ikonę szybko odnajdziemy nasz program, który uruchamiamy już tradycyjnie kliknięciem  myszki. Natomiast po zaznaczeniu prawym przyciskiem myszy mamy możliwość skopiowania jej do podstrony Ulubione. W niej umieszczamy najczęściej używane skróty. Później przechodzimy do niej klikając w lewym górnym rogu na strzałkę skierowaną w górę.
Taka organizacja ma istotne znaczenie w przypadku dużej ilości ikon, tym bardziej, że w ustawieniach istnieje możliwość dodania sześciu dodatkowych folderów przewidzianych do skanowania. Nie warto jednak przesadzać z tymi folderami, bo zwiększają czas potrzebny do znalezienia w nich plików (.exe). Z drugiej jednak strony ich obecność pozwala uwzględnić w spisie także aplikacje nie wymagające instalacji (portable), których nie ujrzymy w menu Start.
W ustawieniach (zielona ikonka w prawym, górnym rogu) mamy możliwość ustalenia "gorącego" rogu ekranu, na który będzie reagować kursor myszy oraz jego zakres (w pikselach). Tu też wskazujemy ścieżki dostępu do sześciu wspomnianych wyżej folderów.
Rozmiar ikon można określić od małych 32x32 lub 48x48 pikseli do dużych, ponad 64 pikseli.
Aby zakończyć pracę z JumpPad należy wejść do ustawień i kliknąć Exit JumpPad.

Aplikacja nie wymaga instalacji. Wszystkie dane zapisuje w folderze, z którego została uruchomiona.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista | Pobierz

1 komentarz:

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails