24 października 2011

AeroJump - uruchamianie skrótów z listy szybkiego dostępu z kartami

AeroJumpRC1 autorstwa Solo-Dev jest menadżerem ulubionych aplikacji, skrótów, folderów i innych elementów w stylu znanej z Winows 7 listy szybkiego dostępu. Od tej systemowej jednak różni się przede wszystkim półprzeźroczystym interfejsem oraz możliwością pracy w pięciu kartach, przez co łatwo pozwala nie tylko grupować zawartość listy, ale daje możliwość szybkiego dotarcia do szukanego programu czy folderu. 
Każda karta mieści maksymalnie 20 pozycji, co w sumie daje 100 różnego rodzaju skrótów dostępnych pod jedną ikoną, bez potrzeby zaśmiecania nimi pulpitu.


Konfiguracja jest niezwykle łatwa.
Po uruchomieniu AeroJump (jego ikonę najlepiej jest przykleić do paska zadań) domyślnie założone są dwie puste karty o nazwie Main. Wchodzimy do ustawień klikając na dole listy Config i zmieniamy nazwę pierwszej karty na własną. Zaznaczamy ją i w polu tekstowym wprowadzamy nową nazwę. Następnie potwierdzamy przyciskiem Update Tabs. Tu również ustalamy rozmiar wyświetlanych ikon.

Następnie przechodzimy z powrotem do listy, gdzie tym razem zaznaczamy Drop Target wywołując okno zrzutu, na które przeciągamy dowolny skrót, folder lub plik z okna Eksploratora, pulpitu lub menu Start. Potwierdzamy zmiany przyciskiem Update Tabs.

Podobnie zakładamy kolejne karty z tą różnicą, że począwszy od trzeciej klikamy New Tab (nad polem tekstowym), a dalej już tak samo jak poprzednio.

Jak łatwo zauważyć aplikacja od niedawna występuje w wersji RC (niedawno wyszła z bety) więc może jeszcze pracować niestabilnie na niektórych konfiguracjach systemu. Nie wymaga jednaj instalacji i nie ingeruje w system, więc nie stanowi to większego problemu. Wszystkie ustawienia, listę aplikacji i karty zapisuje w folderze, z którego została uruchomiona.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista | Pobierz

2 komentarze:

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails