31 października 2011

Aero Adjuster - automatyczna korekta koloru Aero w Windows 7

Jedną z nowych funkcji w nadchodzącym systemie Windows 8 jest samoczynnie dostosowywanie koloru Aero do tła pulpitu. W Siódemce takiego udogodnienia nie ma, a kolor tych elementów zależny jest od autora kompozycji. Jeśli zmienimy tapetę na własną, kolor interfejsu Aero pozostanie niezmieniony. Musimy przejść do apletu pulpitu Personalizuj i ręcznie go skorygować.
Aero Adjuster to niewielka aplikacja (jeszcze w fazie beta), która znacznie ułatwia życie użytkownikom Windows 7 dodając nieco funkcjonalności Windows 8. Podobnie jak Aura samoczynnie dostosowuje kolor elementów Aero do dominującego koloru pulpitu. Od użytkownika nie jest wymagana żadna czynność. Wszystko odbywa się automatycznie. Wystarczy zmienić tło na dowolny obraz, a kolor Aero zawsze będzie prawidłowy i pasował do całości.

Niemniej w ustawieniach aplikacji dostępnych po kliknięciu ikonki w zasobniku systemowym, w pewnym stopniu mamy wpływ na obliczanie średniej koloru, pobieranego z konkretnego obszaru pulpitu. Od górnych partii, aż do dolnych, odpowiednio z prawej, lewej lub środka ekranu. Możliwa jest też automatyczna korekta jasności i inwersji koloru oraz przywrócenie jego oryginalnej tonacji (Restore original Aero color). Taki sam efekt uzyskamy zamykając (Close) program.

Aplikacja nie wymaga instalacji i nie ingeruje w system. Aby jednak uruchamiała się wraz z systemem Windows należy jej skrót umieścić w folderze Autostart.

Strona domowa | Bezpłatny (CCA 3.0) | Windows 7 | Pobierz

1 komentarz:

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails