23 października 2011

System Mechanic Free - darmowa optymalizacja i konserwacja systemu

System Mechanic 10 należy do czołówki wielofunkcyjnych narzędzi utrzymujących system Windows w dobrej kondycji. Nadzoruje wszystkie jego kluczowe i podatne na problemy funkcje, zwiększając wydajność i niezawodność całego systemu. I chociaż składa się z ponad 50 wyspecjalizowanych narzędzi jego obsługa nie nastręcza większych trudności. Wszystkie funkcje zostały odpowiednio podzielone na kategorie, przez co interfejs jest na tyle przejrzysty, że nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć większych problemów w nawigacji.
Dobrze się stało, że iolo udostępnił bezpłatną wersję swojego produktu. Nie ma jednak róży bez kolców. Pozbawiona jest ona wielu atrakcyjnych funkcji, chociażby takiej jak zaawansowane ustawienia modułu ActiveCare odpowiedzialnego za automatyzację zadań, czy Systemu Guard nadzorującego uruchamiane procesy. Niemniej wart jest polecenia.


W odróżnieniu od wersji profesjonalnej składa się tylko z siedmiu kategorii:

  • Registry Tuner - czyszczenie i naprawa zbędnych wpisów rejestru
  • Internet Connection - podstawowa naprawa i przyśpieszanie połączenia internetowego
  • RepairShortcut - naprawa lub usuwanie błędnych odniesień do programów
  • Memory Mechanic - zwalnianie wszystkich zasobów pamięci RAM
  • Startup Optimizer Basic - eliminacja szkodliwych lub niepotrzebnych programów i usług w oparciu o dane iolo Labs, a uruchamianych podczas startu komputera
  • Drive Accelerator - optymalizacja dysków twardych i danych poprzez defragmentację
  • PC Cleanup - generalne oczyszczanie komputera z wszelkich śmieci pozostawionych przez różne używane aplikacje, komunikatory, przeglądarki internetowe, a nawet ich paski narzędziowe Google, Yahoo itp.
Pozwala na podstawową i co ważniejsze darmową diagnostykę oraz naprawę systemu, zarówno z szybką jak i głęboką analizą. W większości przypadkach w zupełności to wystarcza. Może więc stanowić konkurencję do innych tego typu bezpłatnych narzędzi dostępnych na rynku.

Obsługa narzędzia jest, jak już wspomniałem bardzo intuicyjna, pomimo braku polskiej wersji językowej. Nie trzeba być ekspertem, aby naprawić i przyśpieszyć działanie swojego komputera. Po każdorazowym uruchomieniu narzędzia następuje analiza systemu, o której wynikach zostaniemy jednoznacznie poinformowani odpowiednim komunikatem w głównym oknie interfejsu (Overview).
Początkujący użytkownicy mogą od razu, jednym kliknięciem naprawić wszystkie Repair All, a bardziej zaawansowani podglądnąć zaistniałe problemy View Problems i dostosować do własnych potrzeb, odpowiednio wybierając metodę naprawy, usunięcia lub ukrycia (bezpośrednio lub wybiórczo, za pomocą kreatora).

Posiadacze Siódemki i Visty są w bardziej komfortowej sytuacji od użytkowników Windows XP. System Mechanic 10 integruje się z paskiem bocznym Sidebara zapewniając szybki podgląd stanu komputera, jednocześnie pozwalając na obsługę narzędzia wprost z gadżetu, bez potrzeby uruchamiania głównego interfejsu.
Wystarczy kliknąć na wskaźniku, aby rozwinąć okno z najczęściej używanymi przyciskami Analizy i Naprawy systemu. W tymże gadżecie mamy też podgląd na zaistniałe problemy jak i wygodny dostęp (karta Shortcuts) poprzez odniesienia (linki) do pojedynczych narzędzi. Po wybraniu interesującej akcji wykonana zostanie tylko ta jedna naprawa, bez potrzeby uruchamiania głównego interfejsu. To duże ułatwienie.

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że nie ma możliwości przywrócenia zmian, szczególnie tych przeprowadzonych automatycznie, bez nadzoru użytkownika. Jednak centrum przywracania powinno być i oczywiście jest. SafetyNet pozwala cofnąć dokonane zmiany, zarówno w rejestrze jak i aplikacje wyłączone z opcji startowych systemu.

WAŻNE! Podczas instalacji należy podać adres e-mail, na który otrzymamy bezpłatny klucz dostępu do narzędzia. Potem wklejamy go w odpowiednie pole rejestracyjne, tuż po uruchomieniu programu.

Strona domowa | Bezpłatny| Windows 7/Vista/XP | Pobierz

1 komentarz:

  1. witam podałem adres do tego programu a nie dostałem klucza a program mi się uruchomił

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails