13 czerwca 2009

KDE Window Resizer - zmieniaj rozmiar i przesuwaj okna w stylu Linuksa

W systemie Windows, aby przenieś okno w inne miejsce trzeba najpierw uchwycić kursorem jego pasek tytułowy. Podobnie rzecz ma się w przypadku zmiany rozmiaru okna. Musimy dokładnie wycelować kursorem w odpowiednią krawędź okna lub jego róg i po zmianie kursora na strzałki dopiero skalować. Jest to nieco kłopotliwe i uciążliwe...

KDE Window Resizer for XP to aplikacja, która wybitnie usprawnia przenoszenie i skalowanie okien w Windows, w podobny sposób, jak to ma miejsce w KDE. Po jej uruchomieniu, wystarczy wcisnąć lewy klawisz ALT i lewym przyciskiem myszy, niezależnie od tego, w którym miejscu okna znajduje się kursor, przenieś okno w dowolne miejsce pulpitu. Tak samo, podczas zmiany jego rozmiaru, wystarczy przytrzymać klawisz ALT i tym razem, prawym przyciskiem myszki skalować okno, w górę lub w dół. Ale najciekawsze jest to, że wcale nie musi to być okno aktywne (na wierzchu). Jeśli mamy kilka otwartych okien, a kursor znajdzie się na którymś w tle, nieaktywnym, efekty dotyczyć będą właśnie jego. I co ciekawe, skalować można nawet te okna, które normalnie na to nie pozwalają, na przykład: pełnoekranowe okno instalatora itp.
Po szybkim, dwukrotnym wciśnięciu lewego ALT z jednoczesnym kliknięciem lewego przycisku myszy, w dowolnym miejscu okna- minimalizuje go i odpowiednio, z prawym przyciskiem myszy - maksymalizuje. Natomiast dwukrotne wciśnięcie ALT ze środkowym przyciskiem myszy - zamyka okno.
Po krótkim czasie używania tej aplikacji, docenisz jej zalety i szybko okaże się, że bez niej nie będziesz mógł się obejść.

Aplikacja jest przenośna (portable) i nie trzeba jej instalować, wystarczy skopiować i uruchomić z dowolnego miejsca. Jednak, aby startowała wraz z systemem Windows, należy utworzyć jej skrót i umieścić go w Autostarcie. Domyślnie, jest to ścieżka to: C:\Documents and Settings\.....\Menu Start\Programy\Autostart (w miejscu kropek wpisz własną nazwę konta użytkownika Windows).

Poczytaj też o AltDrag

Strona domowa
System: Windows XP/Vista/7
Pobierz: KDE-sizerXP1.0.47.5.zip

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails