7 czerwca 2009

Malwarebytes' Anti-Malware - usuń z dysku złośliwe oprogramowanie

Malwarebytes' Anti-Malware to jeden z najskuteczniejszych narzędzi do walki ze szkodliwym oprogramowaniem typu malware, czyli wszelkiego rodzaju wirusami, robakami, trojanami, rootkitami, dialerami, oprogramowaniem szpiegowskim czy podszywającym się pod fałszywe programy antywirusowe i anty-szpiegowskie.

Skaner jest bardzo szybki i działa w dwóch trybach: szybkie i pełne skanowanie. Przy pierwszym uruchomieniu narzędzia warto wykonać pełne skanowanie całego dysku, gdzie analizowane są wszystkie pliki. Jeśli używamy go kolejny już raz, wtedy wystarczy wykonać szybkie skanowanie, w którym skanowane są miejsca, gdzie najczęściej lokuje się szkodliwe oprogramowanie.

Wszystkie usunięte pliki umieszczane są w Kwarantannie, więc zawsze można przywrócić wszystkie lub tylko ten, który sprawił niestabilność systemu. Jeśli jednak system uruchamia się i pracuje normalnie, po kilku dniach można je usunąć.

Cenną zaletą skanera jest to, że po instalacji integruje się z menu kontekstowym plików i folderów, skąd szybko przeanalizujesz każdy podejrzany plik. Nie koliduje również z innymi programami zabezpieczającymi oraz skutecznie, nie tyko wykrywa, ale i usuwa wszelkie robactwo. Gdyby jednak któregoś nie mógł usunąć, zawiera zintegrowane narzędzie FilleAssasin, opisywane już przeze mnie i dostępne również jako oddzielny program. Z jego pomocą usuniesz każdy zablokowany przez system lub wirusa aktywny proces.

Wersja darmowa nie posiada modułu ochrony w czasie rzeczywistym, automatycznej aktualizacji oraz harmonogramu zadań. Warto więc po uruchomieniu skanera, ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji baz danych.

Strona domowa: Malwarebytes
Licencja: darmowy, (freeware)
System: Windows 2000/XP/Vista/Seven
Pobierz: MBAM.SEUP_1.46

2 komentarze:

  1. Jest naprawdę dobry. Wykrył mi trojana Vundo!!, a Avast nic...

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię wchodzić na Twoją stronę.Jest tu wiele ciekawych informacji dla zaawansowanych użytkowników komputerów,jak i dla raczkujących.Dobre opisy i załączone odsyłacze.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails