10 lutego 2010

CheckDrive 2010 - sprawdź i napraw wykryte błędy dysków

CheckDrive 2010 to bezpłatne i łatwe w użyciu narzędzie adresowane do wszystkich użytkowników komputerów, którym niejednokrotnie przydarzyła się awaria systemu z powodu licznych błędów dysku twardego. Program oferuje prosty i szybki sposób sprawdzania i naprawy tych błędów, najczęściej powodowanych nagłym brakiem zasilania lub niewłaściwym wyłączeniem komputera. Przy okazji sprawdzi także ich stopień fragmentacji oraz ewentualne zaśmiecenie, jeśli dawno nie był czyszczony.


Obsługa narzędzia jest bardzo prosta. Wystarczy przyciskiem Check uruchomić sprawdzanie wszystkich dysków, lub tylko jednego np. Check C: aby rozpocząć skanowanie. Jeśli skaner znajdzie jakieś nieprawidłowości zgłosi ewentualne błędy i zaproponuje cztery opcje do wyboru:

  • Napraw błędy podczas następnego uruchomienia systemu (Repair errors on system start)
  • Ignoruj błędy - nie naprawiaj (Ignore errors)
  • Poszukaj informacji o błędzie w Internecie (przez Google) (Ask the Internet)
  • Pokaż komunikat błędu (View error messages)

Warto wtedy najpierw sprawdzić komunikat błędu (4 opcja) zanim zdecydujemy się naprawić problem. Jeśli nam to nie wystarczy możemy poszukać bliższych informacji w Internecie.

Aplikacja jest darmowa, ale podczas pierwszego uruchamiania wymaga bezpłatnej rejestracji. W odpowiednie pola wpisz swoje dane i po otrzymaniu e-mailem klucza odblokuj program.

Strona domowa
Licencja: bezpłatna (freeware)
Wymagania: darmowa rejestracja
System: Windows XP/Vista/7 (32-64bit)
Pobierz: checkdrive.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails