13 lutego 2010

SE-TrayMenu - szybki dostęp do ulubionych aplikacji z zasobnika systemowego

SE-TrayMenu pozwala stworzyć własną listę ulubionych i najczęściej używanych aplikacji, dokumentów, folderów i innych elementów. Uruchamiany jest z zasobnika systemowego (tray-a) - inaczej zwanego obszarem powiadomień - odmiennie niż to zwykle bywa w tego typu narzędziach. Oferuje niestandardowe metody wyświetlania menu w różnych stylach, kolorach i układach co podkreśla jego wizualną atrakcyjność oraz pozwala dostosować do aktualnie używanej kompozycji systemu.

Jego możliwości w tym zakresie są nieograniczone. Listę wyświetlić można tradycyjnie w jednej lub w kilku kolumnach, z małymi lub dużymi ikonami, albo z samym tylko tekstem lub ikonami. Na pewno przyda się nie tylko użytkownikom Windows XP czy Visty, ale przede wszystkim  Windows 7, który został pozbawiony takiego podręcznego menu.


Z uwagi na gotowe schematy i układy listy jego konfiguracja jest niezwykle prosta.

W pierwszej karcie Główne ustawienia znajdziemy wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do używania tego menu. Tu zmienimy interfejs na polską wersję, ustawimy układ elementów listy i schemat kolorów.

Druga karta Aplikacje będzie używana najczęściej. Tu łatwo dodamy nowe elementy do menu przeciągając je i upuszczając do okna konfiguracyjnego. Potem możemy nimi dowolnie zarządzać przyciskami Dodaj, Edytuj, Usuń, Wyżej i Niżej...

W karcie Układ listy mamy możliwość zaawansowanej zmiany układu ikon i tekstu na jedną lub wiele kolumn, użyć dużych lub małych ikon, z prawej lub lewej strony strony tekstu itd. Kto nie chce się tym bawić, także tu użyć może gotowych szablonów.

W ostatniej karcie Schemat kolorów w szczegółowy sposób zmienimy wszystkie elementy interfejsu takie jak kolory tekstu, czcionek, ramek, okna, zaznaczonego elementu, przeźroczystość menu itp. Tu też stworzymy i zapiszemy własny schemat. Opcje te polecane są jednak tylko dla zaawansowanych użytkowników, którzy wiedzą co robią. Ale też ich efekty będą indywidualne i niepowtarzalne.

Program występuje w wersji instalacyjnej i przenośnej. Jak zawsze polecam przenośną, która wszystkie ustawienia zapisuje nie w rejestrze, ale w pliku INI, w folderze, z którego został uruchomiony wykonywalny plik. Umożliwia to korzystanie z menu także z zewnętrznych nośników - popularnych pendrive-ów.

Strona domowa
Licencja: freeware
Wymagania: NET Framework 2.0
System: Windows 2000/XP/2003/Vista/7
Pobierz: SE-TrayMenu1.4.3.zip (przenośna)
Pobierz: SE-TrayMenu1.4.3.exe (instalacyjna)

2 komentarze:

  1. Super programik łatwy, ładny i zwalnia miejsce na pulpicie :D

    OdpowiedzUsuń
  2. brzmi nieźle - przetestuję

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails