11 lutego 2010

FileWing - przywróć usunięte pliki lub zniszcz je bezpowrotnie

FileWing jest uniwersalnym narzędziem, które w zależności od potrzeb użytkownika potrafi nie tylko odzyskać przypadkowo skasowane pliki z dysków, kart pamięci, pendrive-ów i innych nośników danych, ale także zniszczyć bezpowrotnie wszystkie poufne dane, czyniąc je niemożliwymi do odzyskania.
System Windows po opróżnieniu kosza nie niszczy plików tylko "zapomina" gdzie się one znajdują. Łatwo można je odzyskać narzędziami do tego przeznaczonymi - między innymi właśnie tym. Im szybciej to zrobimy, tym większa szansa na ich odzyskanie bo nie zostaną jeszcze nadpisane przez inne pliki.

I przeciwnie - jeśli usuwamy pliki, a nie chcemy aby dostały się w niepowołane ręce, warto zabezpieczyć się i zniszczyć takie dane za pomocą niszczarki, która nadpisze różnymi algorytmami miejsce ich fizycznego położenia na dysku.

Program jest bardzo prosty i łatwy w używaniu, a to za sprawą wygodnego Kreatora.

ODZYSKIWANIE DANYCH

Tuż po uruchomieniu programu zaznacz opcję Scan Disk, a następnie wybierz dysk lub dyski i potwierdź przyciskiem Next.

Po przeskanowaniu dysków wszystkie znalezione pliki zostaną wyświetlone w głównym oknie i w zależności od ich stanu oznaczone odpowiedniki ikonami. Jeśli na liście jest ich dużo, a szukamy określonego pliku można pomóc sobie wbudowaną wyszukiwarką. Wszystkie nieuszkodzone pliki, możliwe jeszcze do odzyskania oznaczone będą na zielono, wykrzyknikiem - uszkodzone, a czerwonym krzyżykiem niemożliwe do odzyskania.

NISZCZENIE DANYCH

FileWing doskonale radzi sobie także z bezpiecznym usuwaniem danych z dysku. Zamiast normalnie wrzucać je do kosza lepiej zniszczyć je w elektronicznej niszczarce. Niszczarka używa 7 różnych metod nadpisywania usuwanych danych od najprostszej i najszybszej Quick Deletion aż po zaawansowaną i najskuteczniejszą (ale i najwolniejszą) metodą Peter Gutmann-a, która nadpisuje dane skomplikowaną procedurą aż 35 razy!

Chcąc bezpowrotnie usunąć pliki postępuj podobnie jak poprzednio, lecz tym razem zaznacz opcję Erase Files i w nowym oknie wybierz przyciskiem add files to delete wszystkie pliki przeznaczone do usunięcia - albo przyciskiem add folder od razu cały folder. W razie pomyłki szybko możesz wycofać się i wyczyścić listę Clear List.

Po zaakceptowaniu plików kliknij Next i wybierz jeden z 7 algorytmów nadpisywania danych:
  • Quick Deletion - bardzo szybka i najprostsza
  • Bruce Schneider - średnia szybkość i w miarę bezpieczna (7 razy)
  • GOST - szybka (rosyjski standard)
  • VSITR - niemiecki standard (7 razy)
  • DoD (E) US Standard 5220.11-M - średnia szybkość (3 razy)
  • DoD (ECE) - średnia szybkość, bezpieczna (7 razy)
  • Peter Gutmann - najbezpieczniejsza, ale najwolniejsza (35 razy)


Potwierdź usuwanie pliku(ów) przyciskiem Finish...

UWAGA! FileWing wymaga bezpłatnej rejestracji i uzyskania klucza potrzebnego do odblokowania narzędzia. Podobnie, jak w przypadku innego programu tego samego producenta CheckDrive2010 podaj  swoje dane w formularzu i po otrzymaniu e-maila dołączonym kluczem odblokuj program.

Strona domowa: Abelssoft
Licencja: freeware
Wymagania: darmowa rejestracja
System: Windows XP/Vista/7 (32-64 bit)
Pobierz: FileWing.setup

1 komentarz:

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails