8 lutego 2010

Customize My Drive - dostosuj ikony wymiennych nośników danych

Customize My Drive służy do zmiany ikon wymiennych dysków twardych, pendrive-ów, napędów optycznych CD/DVD i innych mediów. W odróżnieniu od innych tego typu aplikacji wyróżnia się tym, że zamiast stosowania typowego formatu ikony (ICO) można posłużyć się dowolnym plikiem graficznym JPG, JPEG, PNG, GIF lub BMP - co bardzo upraszcza podmianę wizerunku napędu.

Drugą funkcją jest automatyczne uruchamianie programu znajdującego się w edytowanym urządzeniu - powiedzmy na pendrive-ie.
Wystarczy wprowadzić nazwę aplikacji znajdującej się w tym napędzie (u mnie jest to Rohos mini - odpowiedni moduł żądający wprowadzenia hasła) oraz odpowiednim przyciskiem wskazać jego ścieżkę dostępu, aby program ten został uruchomiony tuż po podłączeniu pendrive-a do gniazda USB.

Zastosowań tej funkcji może być wiele. Ciekawy efekt uzyskamy jeśli będą to pliki muzyczne MP3, które automatycznie zostaną odtworzone po podłączeniu pendrive-a, ale równie dobrze mogą to być pliki tekstowe, skrypty itp.

Ostatnią funkcją jest możliwość dodawania własnych skrótów do menu kontekstowego edytowanego napędu a widocznego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na jego ikonie. Funkcja ta pozwala szybko uruchomić najczęściej używane aplikacje, w tym jedną uczynić domyślną.

Po zakończeniu wszystkich modyfikacji wystarczy wskazać napęd którego dotyczyć mają zmiany i potwierdzić przyciskiem Apply.

Aplikacja nie wymaga instalacji. Po rozpakowaniu archiwum ZIP wystarczy uruchomić główny plik.

Strona domowa
Licencja: freeware
Wymagania: Microsoft .NET Framework
System: Windows XP/Vista
Pobierz: CustomizeMyDrive1.1.0.1
Pobierz Softpedia: CustomizeMyDrive1.1.0.2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails