17 lutego 2010

Tizer Unlocker - pełna kontrola nad zablokowanymi procesami

Błąd usuwania pliku lub folderu! Na pewno niejednemu użytkownikowi Windows przydarzyła się taka sytuacja. Przy próbie usunięcia, kopiowania, przeniesienia pliku lub folderu w inne miejsce system uparcie odmawia twierdząc, że jest on aktualnie używany, dysk jest zapełniony lub chroniony przed zapisem, pomimo iż doskonale wiemy, że to nieprawda. Czasami wystarczy ponownie uruchomić system, aby wykonać taką operację, ale to kłopotliwa metoda i warto użyć innego sposobu...

Tizer ™ Unlocker jest bezpłatnym narzędziem, które oferuje pełną kontrolę nad zablokowanymi plikami i folderami w systemie Windows. Niezależnie z jakiego powodu - ataku wirusa, blokady przez inny proces, lub innej nieznanej przyczyny umożliwia odblokowanie, a następnie usunięcie, skopiowanie lub zmianę nazw wszystkim tymczasowo odmawiającym posłuszeństwa plikom.
W odróżnieniu od innych tego typu narzędzi (Unlocker, LockHunter, Pocket KillBox) różni się możliwością odblokowania i "zabicia" lub usunięcia wielu procesów jednocześnie. Jednak szczególną jego cechą jest to, że wyświetla pełną listę wszystkich ukrytych i zajętych przez procesy plików, co pozwala wykryć różne niebezpieczne malware, np. groźnego robaka Conflicker!

Program oferuje dwie metody wyszukiwania ukrytych plików i folderów:
  1. Tradycyjnie, po uruchomieniu na narzędzia i przeskanowaniu dowolnego dysku, partycji, folderu lub pliku w poszukiwaniu zablokowanych elementów. Pozwala potem prześledzić listę i wykonać potrzebne operacje.
  2. Z menu kontekstowego dysku, folderu lub pliku, który nie reaguje na nasze polecenia i wybraniu komendy Tizer Unlocker, a następnie potrzebnej akcji: Odblokuj (Unlock), Przemianuj (Rename), Przenieś (Move) lub Usuń (Delete).

Niezależnie od wybranej metody program umożliwia przeciwdziałanie takim komunikatom błędu jak: Plik jest używany przez inny program lub użytkownika, Nie można usunąć pliku, Odmowa dostępu, Błąd usuwania pliku lub folderu... i tym podobnym.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronice producenta, w tym małe porównanie do innych, wyżej wspomnianych narzędzi.

Strona domowa
Licencja: freeware (do użytku domowego)
System: Windows XP/Vista/7
Pobierz: free_unlocker.setup

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails