4 lutego 2010

CloudPad - podręczny notatnik z nawigacją za pomocą tagów

CloudPad to nie wymagający instalacji podręczny notatnik mogący z powodzeniem zastąpić tzw. żółte kartki z krótkimi informacjami przyklejanymi do pulpitu. Umożliwia łatwe organizowanie notatek przez grupowanie ich na poszczególne kategorie za pomocą znaczników-linków w efektownej chmurze tagów. Podobnie, jak to ma miejsce w wielu stronach internetowych i blogach, także tu notatki umieszczać można w kilku pokrewnych kategoriach.

Tagowanie w ten sposób notatek znacznie przyśpiesza nawigację wśród ich zawartości i umożliwia szybkie odnalezienie tej właściwej. Jeśli jednak będziemy mieć z tym jakieś problemy, wtedy to do pomocy możemy zatrudnić wbudowaną wyszukiwarkę.

A gdy notatka będzie bardzo ważna, wymagająca naszej szczególnej uwagi to oznaczyć można ją jednym z pięciu dostępnych priorytetów: Brak, Niski, Średni, Wysoki i Krytyczny.

Przy pierwszym uruchomieniu notatnika jego baza będzie pusta, więc nieaktywne będą też wszystkie przyciski-ikony - oprócz Ołówka Utwórz nową notatkę (Create a new note). W miarę powstawania nowych notatek odpowiednio uaktywnią się wszystkie po kolei i będzie można zarządzać nimi w dowolny sposób: czyli dodawać nowe, edytować istniejące lub usuwać nieaktualne.

Aplikacja jest dostępna w wersji przenośnej, co jeszcze bardziej czyni ja uniwersalną. Dziwi jednak fakt, że bazę danych zapisuje nie w swoim głównym folderze, jak to zawsze bywa w takich aplikacjach, lecz w Moich dokumentach użytkownika. Przekreśla to jego mobilność, bo jeśli uruchomimy ją z pendrivea nie znajdzie swojej bazy i trzeba ją tworzyć od nowa lub skopiować z Moich dokumentów.
Jest to jednak jeszcze wersja rozwojowa więc mam nadzieję, że autor to zmieni.

Strona domowa
Licencja: bezpłatna (GPL v3)
Wymagania: .NET Framework 2.0
System: Windows XP/Vista/7
Pobierz najnowszą wersję: CloudPad0.7.3.19.zip

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails