7 lutego 2010

Drive Space Indicator - efektowne ikony z paskiem zapełnienia napędów

Drive Space Indicator to uniwersalny program, który jednym kliknięciem myszki pozwala zmienić wygląd ikonek większości napędów widocznych w oknie "Mój komputer". Zarówno tych lokalnych jak i zewnętrznych. Podobnie, jak robi to inny opisywany przeze mnie program Vista Drive Icon. Głównym atutem jednak tego pierwszego jest możliwość wyboru zestawu efektownych ikonek nie tylko z Visty, ale także z Mac-a - w różnych odcieniach (łącznie 9 motywów).

Oprócz zmiany wizerunku ikon dodaje także pod nimi atrakcyjny wskaźnik zapełnienia napędów - podobnie jak ma to miejsce w systemach Vista i 7, co pozwala szybkim rzutem oka zorientować się o stopniu zajętości danego woluminu i pozostałego jeszcze wolnego miejsca.

Takiej informacji nie przeoczymy tym bardziej, że o zbliżającym się braku wolnego miejsca informuje nas zmianą koloru na czerwony.

W ustawieniach, w karecie Napędy jest możliwość umieszczenia w zasobniku systemowym (tray-u, koło zegara) wybranych ikonek napędów, łącznie z informacyjnym paskiem. Po kliknięciu takiej ikony uzyskamy szybki dostęp do funkcji, które są dostępne po tradycyjnym kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonie woluminu w oknie Mój komputer. A więc Otwórz, Eksploruj, Wyszukaj, Formatuj itp.

Teoretycznie pasek powinien pokazywać się pod wszystkimi wykrytymi napędami CD, DVD, Ram-dyskami, USB, FireWire, a nawet stacją dyskietek. Jest nawet taka opcja w ustawieniach programu. W praktyce, na moim testowym XP nie udało się tego uzyskać w napędach DVD, ani stacji dyskietek, co widać na zrzutach ekranowych. Podobno Windows nie zgłasza prawidłowo wielkości tych napędów - albo twierdzi, że są puste, albo pełne co objawia się pustym miejscem - patrz FAQ. Może na innych komputerach komuś się uda. Proszę pisać o tym w komentarzach...

Instalacja przebiega standardowo, ale dla prawidłowego działania wymagane są aktywne usługi Shell Hardware Detection i WMI odpowiedzialne za autoodtwarzanie. Domyślnie są włączone, ale przez niektórych użytkowników często wyłączane dla poprawienia wydajności komputera.

Strona domowa
Wymagania: Shell Hardware Detection i WMI
System: Windows 2000/XP
Pobierz: DriveSpace_5.3.7.1.silient.exe
Pobierz: DriveSpace_5.3.7.1.SFX.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails