1 lutego 2010

ShellMenuNew - zarządzaj elementami nowego menu kontekstowego

Wiele programów podczas instalacji dodaje własne wpisy do nowego menu kontekstowego Eksploratora Windows. Niestety, często zdarza się też tak, że po odinstalowaniu takiego oprogramowania elementy te nadal pozostają w menu, niepotrzebnie go zaśmiecając. Można je co prawda ręcznie usunąć przez edycję odpowiednich wpisów w rejestrze, ale jest to uciążliwe i niebezpieczne dla systemu - jeśli spróbuje zrobić to niedoświadczony użytkownik.
ShellMenuNew jest prostym, nie wymagającym instalacji narzędziem, który wyświetla listę wszystkich zapisanych w rejestrze elementów Eksploratora Windows, ale tylko tych widocznych w podmenu Nowy.

Znaleźć można je klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie lub oknie, gdy chcemy dodać nowy folder, skrót, dokument tekstowy itp. Tym narzędziem łatwo można wyłączyć niechciane elementy tak, aby widoczne były tylko te, które są niezbędne. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zawsze będzie można je w ten sam sposób przywrócić. Niestety, nie ma możliwości dodania własnego wpisu.
Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą wyeksportować listę do pliku lub przejść bezpośrednio do klucza rejestru i tam edytować lub usunąć wpis.

Jak większość oprogramowania NirSoft obsługa narzędzia jest wyjątkowo prosta:

Wybierz odpowiedni(e) wpis(y) z listy i z menu kontekstowego Wyłącz wybrane pozycje menu [F7] lub Włącz wybrane pozycje menu [F8] - w zależności od tego czy chcesz je ukryć, czy przywrócić. Możesz też po prostu kliknąć na czerwoną ikonę [Wyłącz] lub zieloną [Włącz].
Aby zobaczyć zmiany trzeba wyjść z nowego menu i ponownie go uruchomić. A w systemach Windows 2000 i XP dodatkowo należy w opcjach ShellMenuNew zaznaczyć Automatyczne odświeżanie pulpitu - w nowszych nie jest to wymagane.

Instalacja spolszczenia:
Po rozpakowaniu archiwum shelmenunew_polish należy skopiować plik ShellMenuNew.lng do głównego folderu narzędzia, po którego uruchomieniu interfejs ukaże się już w języku polskim.

Uwaga! Jeśli chcesz zarządzać elementami menu kontekstowego plików i folderów, wtedy użyj innego narzędzia tego producenta ShellMenuView.

Strona domowa NirSoft
Licencja: bezpłatna (freeware)
System: Windows 2000/XP/Vista/7
Pobierz: shellmenunew1.01.zip oraz spolszczenie

1 komentarz:

  1. bardzo przydatne. nie lubie zbednych smieci na kompie.z pewnoscia sprawdze :)

    http://jeanett-e.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails