18 grudnia 2009

CoolPreviews - interaktywny podgląd linków na stronach internetowych

CoolPreviews to kolejny dodatek do przeglądarki Firefox, który rozszerza i tak już duże jego możliwości. Tym razem umożliwia podgląd wskazanego linku bez potrzeby opuszczania bieżącej strony. Działa nie tylko w wyszukiwarkach Google, Yahoo, MSN, Bing i innych, ale także w portalach YouTube, Nasza-Klasa itp, a nawet w moim blogu. Wszędzie tam, gdzie po podświetleniu linku pojawi się jego ikona. Wystarczy wskazać ją kursorem (bez klikania), a natychmiast wyświetlona zostanie cała zawartość witryny w interaktywnym podglądzie, gdzie "na żywo" można ją przeglądać, włącznie z klikaniem zawartych w niej łączach. Po przejściu kursorem na sąsiednie linki mamy możliwość szybkiego podglądu każdego z nich, już bez potrzeby szukania ikony. W każdej chwili, jednym kliknięciem myszy można powiększyć całą zawartość podglądu (obraz i tekst), przejść do trybu pełnoekranowego lub dodać jako nową kartę do Firefoksa.Jeśli jakieś strony zainteresują nas bardziej, możemy odłożyć ich przeglądanie na później dodając je do tymczasowej zakładki CoolPreviews, dostępnej z prawej strony okna Firefoksa.
Umieszczamy je tam z menu kontekstowego Firefoksa poleceniem CoolPreviews - Add to Stack lub klikając na odpowiednią ikonę w oknie poglądu. Po umieszczeniu kursora na zakładce otworzą się w miniaturach wszystkie schowane w niej linki. Możemy nimi zarządzać, otwierać lub usuwać niepotrzebne. Będą dostępne do czasu zamknięcia Firefoksa.

CoolPreviews doskonale współpracuje z wyszukiwarką grafiki Google, gdzie wystarczy wskazać kursorem miniaturę, aby obejrzeć obrazek w oryginalnych rozmiarach, bez potrzeby klikania na łącze i opuszczania wyszukiwarki...


Dostępne funkcje:
  • Podgląd bez potrzeby klikania na łączu
  • Podgląd zdjęć i filmów
  • Pokaz slajdów w wyszukiwarce grafiki Google
  • Współpraca z popularnymi wyszukiwarkami
  • Obsługa każdej strony internetowej, bloga, forum
  • Stosowanie tymczasowych zakładek (stack)
  • Wysyłanie bieżącego linku e-mailem
  • Funkcja powiększania/pomniejszania treści podglądu
  • Różne metody aktywacji linku
  • Wył/Wł podglądu na wybranych stronach

W ustawieniach łatwo można dostosować dodatek do indywidualnych potrzeb regulując szybkość pojawiania się podglądu, sposób aktywowania linków, zmienić temat interfejsu z ciemnego na jasny itp.

Poczytaj o innym rozszerzeniu tego producenta: [Cooliris]

Strona domowa
Licencja: freeware
Wymagania: Firefox
System: Windows
Pobierz: CoolPreviews_v3.0RC1.xpi (Firefox 3.0-3.6)
Pobierz: CoolPreviews _v2.9 (Firefox 2.0-3.5)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails