5 grudnia 2009

MouseExtender - szybki dostęp do aplikacji

MouseExtender to nie wymagająca instalacji aplikacja pozwalająca na szybkie uruchamianie najczęściej używanych programów, otwierania ulubionych folderów oraz szybkiego dostępu do innych funkcji systemu np. Panelu sterowania, restartu komputera oraz jego uśpienia, hibernacji lub całkowitego wyłączenia. Jest prosty i wygodny w użyciu, obsługiwany wyłącznie za pomocą myszki. A ponieważ obsługuje metodę "Przeciągnij i upuść" wystarczy przeciągnąć dowolny skrót programu na jego okno, a później w podobny sposób sortować ikony zmieniając ich kolejność.

Przez tworzenie dowolnych ilości kart (zakładek) mamy możliwość grupowania skrótów, co pozwala szybko zachować porządek i sprawnie odszukać ten pożądany. Pomiędzy kartami poruszamy się obracając kółkiem myszki lub tradycyjnie klikając na odpowiedni przycisk grupy.

Launcher uaktywniamy środkowym przyciskiem (kółkiem) myszy. Niezależnie od aktualnie otwartego okna programu, w miejscu kursora pojawi się, zawsze na wierzchu (nad innymi) jego własne okno, gdzie umieścimy nasze ulubione skróty programów, najczęściej otwierane foldery, adresy internetowe, uruchomione już programy i inne elementy.

Z menu kontekstowego wszystkie można dostosować do własnych potrzeb zmieniając nazwę, argumenty i ikonę, a także usuwać, sortować lub przenosić do innych kart.
Jednym kliknięciem myszy na pinezkę (obok przycisku minimalizuj i zamknij) wyłączymy ukrywanie panelu, co pozwala umieszczać na nim ikony wspomnianą już metodą "Przeciągnij i upuść", bez potrzeby otwierania okna wyboru.
Zresztą, zobacz sam...
Strona domowa
Licencja: bezpłatna (GPL)
System: Windows XP/Vista/7
Wymagania: .NET Framework 3.5 SP1
Pobierz: MouseExtender 1.6

1 komentarz:

  1. Długo szukałem odpowiedniego launchera w tym stylu, czyli bez graficznych bajerów spowalniających komputer, a z możliwością podziału softu na kategorie (tu w formie zakładek).

    Jedynym grzechem MouseExtendera jest użycie środowiska .NET. Sam program ważący 5-6 MB wymusza odpalenie ok.200 MB bibliotek .NET.

    Ja swoje poszukiwania zakończyłem na ProgramLaunch. Do znalezienia na http://www.rodi.dk/software_pl3.php

    Sam program z 4 zakładkami i ponad 120 ikonami programów zajmuje... 4 MB RAMu. Jak dla mnie najlepszy w tej kategorii.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails