11 grudnia 2009

Automatyczne pobieranie kilku plików z Rapidshare i Megaupload...

Serwisów oferujących darmowy hosting plików jest coraz więcej. Większość z nich nakłada ograniczenia czasowe dla użytkowników bez opłaconego konta. Przy pobieraniu jednego pliku zwykle nie ma to znaczenia, ale już w przypadku ich większej ilości napotykamy na przeszkody i przydałby się nam jakiś dobry menadżer, który pozwoliłby nam zaplanować i zautomatyzować ten proces.
Niedawno pisałem o podobnym programie Rapidshare Plus, ale on dotyczy tylko jednego serwisu.

MiPony to bezpłatne narzędzie pozwalające zarządzać pobieraniem wielu plików z różnych popularnych serwisów hostingowych, przede wszystkim z Rapidshare i Megaupload, ale obsługuje także Mediafire, Hotfile, Easy-share, Gigasize, Depositefiles, Megaporn, Filefactory, Uploading, 4shared, Zshare i wiele, wiele innych (ponad 20).

Jego zauważalną cechą jest wbudowana bardzo szybka przeglądarka internetowa z obsługą Kart i Ulubionych, dzięki której przeglądanie stron i wyszukiwanie linków jest możliwe bezpośrednio z aplikacji, bez potrzeby uruchamiania zewnętrznej.
Drugą zaletą jest automatyczne wykrywanie linków na przeglądanej stronie, co pozwala jednym kliknięciem myszy umieścić wszystkie w oknie pobierania, a później usunąć te niepotrzebne.

Menadżer zarządza ograniczeniami nakładanymi przez niektóre portale hostingowe, takimi jak: czas oczekiwania, zabezpieczenie w postaci obrazka (captacha) oraz limitem dziennych pobrań.
Wszystkie pliki dodane do kolejki będą automatycznie pobierane w możliwie najkrótszym czasie, jeden po drugim bez potrzeby ingerencji ze strony użytkownika.
Program pracuje zarówno z darmowym pobieraniem jak i z opłaconymi kontami Premium w portalach: Rapidshare, Megaupload oraz Hotfile.

Dodawanie linków może odbywać się na kilka sposobów. Przy aktywnym przycisku Capture wszystkie linki kopiowane do schowka będą automatycznie dodawane do listy.
Drugi sposób to tradycyjne dołączanie linków do kolejki za pomocą przycisku Add Links, oraz automatycznego wklejania na bieżącej stronie przyciskiem Paste and detect links.


Gdy bezpośrednio w adres przeglądarki wkleisz listę linków (ang. linklist), to po kliknięciu Detect links cała jej zawartość pojawi się w oknie pobierania. Wystarczy zaznaczyć te pożądane i przyciskiem Download selected uruchomić pobieranie plików, jeden po drugim. Jeśli wystąpi jakiś błąd pobierania program będzie je wznawiał (zależne od ustawień) dopóki nie zakończy zadania ...

Pobieranie plików możesz w każdej chwili przerwać, a później wznowić. Także w przypadku zamknięcia i ponownego otwarcia programu pobieranie plików zostanie wznowione. Pliki umieszczone na serwerach w kilku częściach mogą zostać automatycznie połączone w jedną całość (HJSplit).

Ponieważ brak polskiej wersji językowej więc podpowiem co oznaczają poszczególne opcje:

 1. Folder docelowy pobieranych plików.
 2. Limit szybkości pobierania dla Mipony.
 3. Maksymalna ilość plików do jednoczesnego pobierania (pliki ponad ustaloną wartość ustawią się w kolejce).
 4. Ilość plików do pobrania z jednej strony internetowej (dla darmowego pobierania zwykle tylko 1)
 5. Usuwa pliki z listy, których pobieranie zostało zakończone.
 6. Ilość powtórzeń pobierania w przypadku niepowodzeń.
 7. Dodaje funkcję pobierania do menu kontekstowego Internet Explorera.
 8. Dane dla kont Premium.

Program proponuje instalację wtyczki w postaci paska narzędziowego umożliwiającego dodawanie plików bezpośrednio z przeglądarki Firefox lub Internet Explorera. Jeśli nie interesuje Cię takie ułatwienie, zwróć na to uwagę i podczas instalacji odznacz te opcje.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows 2000/ XP/2003/Vista/7
Pobierz: Mipony.installer1.0.2.exe

3 komentarze:

 1. W zasadzie można też korzystać z Tucana, pobierający z około 12 serwisów - http://www.tucaneando.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Można. Menadżerów wspomagających pobieranie plików jest wiele, np. jak wspomniał jeden z czytelników JDownloader http://jdownloader.org/.
  Jednak z wbudowaną przeglądarką już nie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobry! Omija limity!
  Jedynie w Hotfile musiałem ręcznie przepisać kod z obrazka:(
  Poza tym super.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails