11 sierpnia 2010

CCleaner Enhancer - większe możliwości czyszczące CCleanera

CCleaner jest jednym z najczęściej i najchętniej używanych narzędzi do optymalizacji, kontroli i czyszczenia systemu lub rejestru z różnych pozostałości po używanych programach. Jest wszechstronny, szybki i łatwy w użyciu. Za pomocą jednego kliknięcia można zoptymalizować cały system. Wydawałoby się, że niewiele można w nim udoskonalić. A jednak...
CCEnhancer rozszerza funkcjonalność popularnego programu CCleaner o kilkaset (w sumie ponad 270) nowych, najczęściej używanych programów, co pozwala wykorzystać do maksimum jego i tak już duże możliwości czyszczenia systemu z różnych śmieci. W zależności od lokalnie używanych aplikacji ujrzymy dodatkowe pozycje (wyróżnione gwiazdką) w podmenu Programy. W każdym komputerze lista ta jednak będzie się różnić i widoczne będą tylko zainstalowane programy w systemie, a które CCleaner zlokalizuje w oparciu o plik WinApp2.ini. I bardzo dobrze, bo zbyt długa lista przeszkadzałaby w wyborze programów.

Wspomniany plik WinApp2 to nic innego, jak zwykły tekstowy plik konfiguracyjny, który bardziej zaawansowani użytkownicy mogą edytować w notatniku i dodawać nawet własne aplikacje, których nie znajdą na liście.

Na dzień dzisiejszy strona aktualizacyjna nie działa i program nie może automatycznie zmodyfikować listy CCleanera w wersji instalacyjnej, ale wkrótce ma się to zmienić. Na razie można to zrobić kopiując bezpośrednio plik winapp2.ini do jego głównego folderu. Jak go zdobyć? Najlepiej z wersji portable CCleanera (opis poniżej), albo skopiować najnowszą wersję listy dostępnej na forum. Należy tam zaznaczyć całą listę (tekst), skopiować, a następnie wkleić do notatnika i zapisać jako winapp2.ini.

Użytkownicy wersji mobilnej (portable) są w lepszej sytuacji, bo mogą dostosować CCleaner z poziomu CCEnhancer-a.Potwierdzamy brak wersji instalacyjnej klikając przycisk Nie.
Następnie z menu Extra wybieramy Install For Portable CCleaner i z okna wyboru wskazujemy ścieżkę dostępu do CCleanera. I to wszystko. Odpowiedni plik winap2.ini znajdzie się we wskazanym folderze. Po uruchomieniu CCleanera dodatkowe pozycje znajdą się na liście Programy i wystarczy zaznaczyć te, które aplikacje z których mamy zamiar oczyścić system.

Z uwagi na przeciążenie serwera strona główna została zawieszona i nie działa. Jak zapewniają twórcy już niedługo ma się ta sytuacja zmienić. Do tego czasu CCEnhancer można pobrać z portalu MajorGeeks.

AKTUALIZACJA
Strona już działa! Można pobrać nową wersję 1.4 i modyfikować CCleanera! Mamy też pewność, że lista programów zawsze będzie aktualna.

Strona domowa | freeware |Windows (wszystkie) | Pobierz 2.1

1 komentarz:

  1. CCleanera używam od lat i też uważam, że jest najlepszy. No, a teraz po rozszerzeniu... Po prosu super!

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails