4 sierpnia 2010

Cloudmark DesktopOne - ochrona poczty przed spamem, phishingiem i wirusami

Cloudmark DesktopOne to nowsza wersja znanego wcześniej programu Cloudmark Desktop, który służy do ochrony skrzynek odbiorczych popularnych klientów pocztowych Microsoft Outlook, Outlook Express, Windows Mail i Mozilla Thunderbird 3, a także kont poczty internetowej z obsługą POP i IMAP przed niepożądanym spamem, nadużyciami (phishingiem) i wirusami. W odróżnieniu od innych programów spam rozpoznaje nie po filtrach Bayesa, ale polega na społeczności, na ich decyzjach, które przesyła na swoje serwery i w zależności od ilości podobnych zachowań, znaków, treści i innych cyfrowych odciskach klasyfikuje treść jako niepożądaną. Występuje w dwóch odmianach Basic i Pro. W podstawowej wersji posiada ograniczenie filtrowania tylko jednego konta, za to można go używać bezpłatnie. Filtruje pocztę nawet wtedy, gdy nadzorowany klient pocztowy jest zamknięty, a gdy stwierdzi, że natrafił na spam automatycznie skieruje go do utworzonego folderu Spam, gdzie później można wszystkie przejrzeć.

Jeśli mimo to jakiś niechciany email przedostanie się do skrzynki odbiorczej można ręcznie zakwalifikować go przyciskiem Block do spamu, albo przyciskiem Unblock odblokować błędnie zakwalifikowany.
Funkcje w wersji Basic:
  • Filtrowanie jednego konta pocztowego
  • Automatyczne usuwanie starego spamu
  • Ochrona e-maili od nadawców z książki adresowej
  • Filtrowanie POP, IMAP, Exchange i konta internetowego

Po instalacji program automatycznie wykrywa wszystkie zainstalowane aplikacje pocztowe. W dostępnym oknie konfiguracyjnym mamy możliwość wyboru domyślnie używanego, a w nim jednego (w wersji Basic) z dostępnych kont pocztowych. I to wszystko. Później można zmienić to konto, ale zawsze może być tylko jedno.Gdy chcemy nadzorować konto internetowe z pominięciem klienta pocztowego, w oknie wyboru konta klikamy na I have another account i wprowadzamy jego adres i hasło. Po sprawdzeniu prawidłowości jego parametrów zostanie objęty monitoringiem.

Program umieszcza ikonę w zasobniku systemowym, gdzie w łatwy sposób dostaniemy się do ustawień.

Strona domowa | freeware | Windows 7/Vista/XP | Pobierz (32bit) Pobierz (64)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails