1 sierpnia 2010

Comodo Programs Manager - zarządzanie zainstalowanym oprogramowaniem, sterownikami i usługami

Comodo Programs Manager jest uniwersalnym menadżerem pozwalającym zapanować nad wszystkimi zainstalowanymi w systemie aplikacjami, sterownikami, usługami i aktualizacjami Windows. Umożliwia całkowite odinstalowanie nawet częściowo już usuniętego oprogramowania, sterowników i usług bez pozostawiania jakichkolwiek odniesień w rejestrze lub zbędnych plików w systemie. Także w przypadku zablokowania niektórych plików przez jakiś proces zwalnia uchwyty i przy następnym uruchomieniu komputera usuwa wszystkie. Inteligentny skaner na bieżąco monitoruje wszystkie zmiany w systemie, a uzyskane informacje instalowanego programu, sterownika czy usługi wykorzystuje potem do ich odinstalowania. Potrafi nawet stworzyć z nich samorozpakowujący instalator do późniejszego wykorzystania lub przeniesienia na inny komputer!


W odróżnieniu od systemowego apletu "Dodaj usuń programy" zapewnia ochronę usuwanych danych, tworząc ich kopie zapasowe. W razie pomyłki łatwo można je przywrócić. Wcześniej jednak w ustawieniach należy uaktywnić tę funkcję zaznaczając Make backup.
Miejsce docelowe kopii zapasowych chronić można przez ich szyfrowanie różnymi algorytmami oraz zabezpieczyć dostęp do nich hasłem.

Niezależnie od używanej lokalnie osłony antywirusowej chroni komputer przed możliwością przedostania się złośliwego oprogramowania w plikach instalacyjnych.

W czasie rzeczywistym skanuje każde uruchomienie instalatora exe i msi, wykorzystując do tego silnik Comodo Cloud Scanner z obsługą technologii chmury.

Obsługiwane funkcje:

 • Całkowite odinstalowywanie programów
 • Odinstalowywanie sterowników i usług
 • Zarządzanie aktualizacjami i komponentami Windows
 • Usuwanie zablokowanych plików
 • Kopie zapasowe (backup)
 • Ochrona kopii zapasowych szyfrowanym hasłem
 • Skanowanie antywirusowe instalowanych plików (na silniku Comodo Cloud Scanner)
 • Szybki dostęp do folderu instalacyjnego programu
 • Live Search - szybka wyszukiwarka programów, sterowników, usług i aktualizacji

Moduł Windows Components (w 7 i Vista Windows Features) zapewnia dostęp do ukrytych składników Windows instalowanych wraz z systemem, np. Internet Explorer, Outloock Express, WMP, Messenger itp. normalnie niewidocznych w systemowym aplecie Dodaj usuń programy (XP) lub Programy i funkcje (Vista/7). Menadżer Comodo zapewnia ich edycję przez proste włączanie i wyłączanie. W XP funkcja działa znakomicie, ale w Windows 7, u mnie lista jest pusta i nie działa prawidłowo.
Radzę także zachować ostrożność przy tego typu modyfikacjach i nie polecam tego modułu mniej doświadczonym użytkownikom.

Moduł odinstalowujący integruje się z menu kontekstowym plików setup exe i msi, co pozwala ręcznie dodać plik instalacyjny do monitoringu w przypadku, gdy nie zostanie on wykryty automatycznie.

Bardziej szczegółowe informacje uzyskamy online w pliku pomocy oraz na forum.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista/XP | Pobierz

2 komentarze:

 1. Fajnie, że dzielisz się informacjami o takich np. jak ten programach. Thx!! B. lubię przeglądać ten blog, bo można tu znaleźć interesujący soft wraz z pełnymi opisami. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za opis.

  Dziwi mnie jednak, że nie znajduje tego programu wśród spisu oferowanych freeware na stronie:
  http://www.comodo.com/products/free-products.php

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails