31 lipca 2010

R-Updater - automatyczne powiadamianie o nowych wersjach oprogramowania

Większość oprogramowania posiada odpowiedni moduł sprawdzający dostępność aktualizacji, ale są i takie, które go nie mają lub opcja ta działa tylko podczas ich uruchamiania. Musimy zatem sami o nie zadbać i ręcznie je sprawdzać, co bywa uciążliwe i zajmuje mnóstwo cennego czasu. A warto je aktualizować, bo zazwyczaj producenci usuwają zauważone błędy i dodają nowe opcje poprawiające ich funkcjonalność i stabilność.
R-Updater to bezpłatne narzędzie pozwalające na bieżąco utrzymywać zainstalowane w komputerze oprogramowanie w najnowszych wersjach. Działa dyskretnie w tle i automatycznie powiadamia o wszystkich dostępnych aktualizacjach, zarówno tych stabilnych jak i wersji beta, co wyręcza nas od ręcznego ich sprawdzania. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku dużej ilości zainstalowanego oprogramowania, a także aplikacjach pozbawionych modułu auto-aktualizacji.


Mamy oczywiście możliwość wyboru wszystkich lub tylko tych pozycji, które w danym momencie nas interesują, a także zaawansowane opcje filtrowania listy i wyłączenia niektórych programów z powiadamiania np. wersji OEM - bez prawa aktualizacji itp.

Jako bonus dostajemy dostęp i informację o codziennym, bezpłatnym oprogramowaniu komercyjnym dostępnym na znanej stronie "Give Away of the Day"!

Po wyborze jednego lub kilku pozycji i kliknięciu Update zostaniemy przekierowani do strony R-updater, gdzie otrzymamy dwa linki do pobrania uaktualnień z własnej bazy, albo bezpośrednio od producenta. Gdy naszej aplikacji nie znajdziemy, możemy jeszcze skorzystać z trzeciego linku ułatwiającego wyszukanie jej przez wyszukiwarkę Google.

Po przejściu do karty Software list mamy możliwość, odpowiednimi przyciskami lub z menu kontekstowego, dostosowania częstotliwości sprawdzania uaktualnień każdej aplikacji z osobna - od codziennej do co-miesięcznej, wyłączenia z powiadamiania wersji niestabilnych - beta, oraz całkowitego wyłączenia z powiadomień wybranych pozycji.
Przyciskiem Add Manually ręcznie dodamy to oprogramowanie, którego skaner nie wykrył i nie ma go na liście, np. wszystkie wersje przenośne (portable).

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą w ustawieniach dostosować zachowanie aktualizatora do indywidualnych wymagań, np. uruchomić z systemem Windows, schować do tray-a, zmienić domyślną przeglądarkę IE na inną, łączyć z Internetem przez proxy itd.

Program występuje w dwóch odmianach - instalacyjnej - przydatnej wtedy, gdy zależy nam na automatycznych wyszukiwaniach i powiadomieniach oraz mobilnej - której z kolei nie musimy  instalować, ale wymaga ręcznego uruchamiania. Przyda się wtedy, gdy bardziej zależy nam na jego mobilności.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows (wszystkie)
Pobierz: rup_en_10p.exe (portable)
Pobierz: rup_en_10.exe (instalator)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails