25 lipca 2010

SmallWindows - zarządzanie oknami Windows w stylu Exposé Macintosha

SmallWindows to wierna kopia oryginalnej funkcji Exposé znanej z systemu Mac OS X, która zapewnia szybki dostęp do otwartych okien i łatwego przełączania pomiędzy nimi za pomocą kliknięcia myszki, a właściwie najechania kursorem w jeden z czterech rogów ekranu lub też wciśnięcia skrótu klawiszowego. Jednym ruchem myszy pomniejszone zostaną wszystkie otwarte okna do miniatur, umożliwiając szybki podgląd i łatwą nawigację. Każde wskazanie miniatury okna przybliży i powiększy go, a kliknięcie na nim przywoła na plan pierwszy. Podobnie, jak w pierwowzorze mamy też możliwość ukrycia wszystkich okien i odsłonienia pustego pulpitu.

Funkcje organizowania okien:

  • Miniature All - wszystkie otwarte okna wyświetlane są w miniaturach odpowiednio pomniejszone tak, aby każde było widoczne w całości i znalazło się w obrębie pulpitu.
  • Miniature Related - okna układane są sekwencyjnie jedno pod drugim, z tym, że ostatnio aktywne okno znajduje się na pierwszym planie, a pozostałe pod nim, niewidoczne w tle. W tym trybie pomiędzy oknami przełączamy się klawiszem Tab.
  • Show/Hide Desktop - ta funkcja przenosi wszystkie okna poza krawędzie ekranu tak, że widoczna jest tylko ich niewielka część, dając możliwość odsłonienia pulpitu.

W ustawieniach mamy możliwość dostosowania zachowania i wyglądu przełącznika do indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim należy skonfigurować aktywację "gorących" rogów ekranu, który z nich i na jaką akcję ma reagować po wskazaniu kursorem myszy. Jeśli ktoś woli aktywować przełącznik klawiszami może odpowiednio ustawić kombinację skrótów.
Program umożliwia ustanowienie tła (podkładu) pod miniaturami, którym może być gradient (przejście z jednego koloru do drugiego), albo dowolny plik graficzny.
Każdemu oknu przypisać można indywidualne kolory (Assign colors...) lub wyłączyć niektóre z obsługi, dodając je do listy ignorowanych (Exclude windows...)

W wersji porzenośnej (portable) przełącznika nie trzeba instalować. Wystarczy uruchomić wykonywalny plik SmallWindows.exe.

Strona domowa
Licencja: bezpłatna (open source)
System: Windows 7/Vista/XP/2000/98
Pobierz: SmallWindows_2010 v1.0.exe (portable)
Pobierz: SmallWindows_2010_v1.0_setup

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails