24 lipca 2010

Glarysoft Disk SpeedUp - inteligentna defragmentacja dysków

Glarysoft Disk Speedup to bezpłatne narzędzie o bardzo wydajnym algorytmie skanowania służące do analizy, defragmentacji i optymalizacji dysków twardych. W szybkim czasie wykrywa wszystkie fragmenty i reorganizuje pliki w inteligentny sposób tak, aby uzyskać do nich jak najszybszy dostęp, przyczyniając się tym samym do zwiększenia ogólnej wydajności systemu. Program oferuje wszystkie funkcje jakie powinno posiadać takie narzędzie.
Umożliwia wybór wszystkich dostępnych dysków w systemie lub tylko wybranych partycji, a także pojedynczych plików i folderów.

Pozwala także wykluczyć z procesu defragmentacji zbyt duże pliki/ foldery np. filmy lub zamontowane obrazy dysku itp.

Kluczowe cechy narzędzia:

  • Obsługa systemu plików FAT, FAT16, FAT32, NTFS, NTFSS i NTFS+EFS
  • Szybka i zoptymalizowana defragmentacja
  • Przyjazny interfejs z interaktywną mapą napędów
  • Inteligentna i automatyczna defragmentacja
  • Mały i lekki
  • Harmonogram pracy
  • Wysoce konfigurowalny

W głównym oknie mamy możliwość zaprogramowania automatycznej defragmentacji wszystkich lub tylko wybranych dysków, z jednoczesnym określeniem progu zadziałania, zależnym od czasu bezczynności systemu. Możemy także zaplanować żądaną akcję w określonym dniu i godzinie z codzienną, tygodniową lub miesięczną częstotliwością, co zwalnia nas od ciągłego pilnowania i konserwowania ręcznie dysku.
W ustawieniach programu zmienimy typowe opcje takie jak auto-uruchamianie wraz z systemem Windows, integrację z menu kontekstowym Eksploratora, zachowanie i reakcję Disk Speedup-a w zależności od stopnia fragmentacji dysku, typu i rozmiaru plików.

Program występuje w wersji instalacyjnej. Jednak z powodzeniem może pracować jako wersja przenośna (portable). Wystarczy po zainstalowaniu narzędzia odszukać podfolder Disk SpeedUp (typowo w C:\Program Files\Glarysoft\) i skopiować go w dowolne miejsce, np. na pendrive-a.

Podobnie łatwo można spolszczyć interfejs edytując w notatniku plik English.lng, który dostępny jest w folderze Language.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows 7/Vista/2003/XP/2000/98
Pobierz: dssetup1.0.exe (beta)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails