30 lipca 2010

OnTopReplica - podgląd okna lub regionu w interaktywnej miniaturze

Bardzo często podczas codziennej pracy nad jakimś projektem, czytaniem dokumentu, surfowaniem w Internecie, oglądaniem filmu lub innej jeszcze czynności zachodzi potrzeba równoczesnego podglądu i obserwacji innego zdarzenia działającego się w tle, w innym oknie. Aby mu się przyjrzeć musimy przełączyć okna, co bywa nieraz kłopotliwe i odrywa naszą uwagę od głównej pracy.OnTopReplica to prosta i niewymagająca instalacji aplikacja, za pomocą której można łatwo sklonować okno dowolnej aplikacji działającej w tle (lub pewną jego część) i w czasie rzeczywistym, kątem oka obserwować akcję w interaktywnej miniaturze, nie przerywając aktualnej pracy. Podglądać można wszystko. Poczynając do menadżerów pobierania plików p2p (lub tylko jego paska postępu), klipów wideo na stronach internetowych np. YouTube, a na oglądaniu filmu kończąc. Możliwości jest wiele i zależy to tylko od pomysłowości i bieżących potrzeb użytkownika.


Okno podglądu zawsze utrzymuje się nad innymi oknami, co pozwala swobodnie pracować bez obawy, że zniknie nam z pola widzenia. A gdy zajdzie taka potrzeba zawsze można schować go do tray-a.
Mamy oczywiście możliwość dowolnej zmiany jego położenia na ekranie, rozmiaru - w oparciu o wzorce od 1/4 okna do pełnego ekranu lub płynnego skalowania (tak samo jak zwykłego okna), a także regulowania przeźroczystości i efektu szkła "Glass".

Dostępne cechy:
  • Klonowanie jednego z okien
  • Klonowanie wybranego regionu
  • Podgląd "zawsze na wierzchu"
  • Regulowana przeźroczystość podglądu
  • Auto-dopasowywanie rozmiarów klonowanego okna
  • Dokowanie w zasobniku systemowym

Po uruchomieniu programu na pulpicie pojawi się puste okienko, które z menu kontekstowego dostosujemy do własnych potrzeb.
1. Klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i z menu Select window wybieramy z listy okno, które mamy zamiar podglądać. Może to być tylko jedno okno wcześniej uruchomione, inaczej na liście nic nie zobaczymy.
W opcjach Opacity, Resize i Position dostosujemy przeźroczystość, rozmiar i miejsce położenia podglądu na ekranie.
2. Pod opcją Select region mamy możliwość zaznaczenia fragmentu śledzonego okna. Przywołujemy na plan pierwszy okno aplikacji, z którego chcemy wyciąć fragment. Tym razem z menu podglądu, prawym przyciskiem myszy i wybieramy Select region. Na wywołanym podglądzie zaznaczamy myszką odpowiedni fragment, który nas interesuje. W razie pomyłki cofamy wybór przyciskiem Reset. Jeśli chcemy, możemy także zapisać region do późniejszego wykorzystania.
Potwierdzamy wybór przyciskiem Done, aby wyjść z konfiguracji i rozpocząć poprzednią pracę.

Należy tu pamiętać, że sklonowane okno musi być otwarte w tle, a więc nie można go zminimalizować do paska zadań, inaczej podgląd nie będzie odświeżany! Nie da się też pracować na jednej karcie np. w Firefoksie i jednocześnie podglądać co dzieje się na drugiej - a szkoda.

Wersji portable nie trzeba instalować, wystarczy pobrać archiwum, rozpakować i uruchomić plik OnTopReplika.exe.

Strona domowa | GPL | Windows 7/Vista | Pobierz (portable) | Pobierz (instalator)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails